REPLICA lui Neymar la executia lui Ibra! Gol genial dupa ce si-a batut joc de 2 adversari si cel mai PROST penalty batut vreodata! Ramos e invidios! VIDEO

Neymar da Silva Campionate externe
Data publicarii: Joi 15 Noiembrie 2012, 08:29
Data actualizarii: Joi 15 Noiembrie 2012, 08:49

Neymar a ajuns la 8 goluri pentru nationala Braziliei in ultimele 5 meciuri - puteau fi insa 9 dar a batut execrabil un penalty contra Columbiei

Intr-o seara in care lumea fotbalului a vorbit non-stop despre executia lui Zlatan Ibrahimovici din Suedia 4-2 Anglia, Neymar a facut show contra Columbiei! Meciul a fost decis de starul lui Santos

Inainte de pauza, columbienii au deschis scorul prin Cuadrado pentru ca apoi Neymar sa inceapa show-ul pe MetLIfe Stadium din New Jersey - mai intai a egalat dupa o faza superba! De la extaz insa, Neymar a ajuns la agonie pe final de meci - cu doar 10 minute inainte de final, Neymar a executat un penalty intr-un mod incredibil! Mingea s-a dus multi metri peste poarta iar rezultatul final a fost 1-1!