Chiriches a iesit accidentat in duelul cu Tatarusanu | GOOOOLAZO Chipciu!!!! Sut superb cu stangul! VIDEO

Radu Stefan Florin Andone Campionate externe
Data publicarii: Joi 22 Decembrie 2016, 23:09
Data actualizarii: Joi 22 Decembrie 2016, 23:18

Vezi aici meciurile zilei in Europa

23:14 22 Dec
Veste ingrijoratoare din Italia - in duelul dintre Fiorentina si Napoli, Vlad Chiriches a iesit accidentat in minutul 43 si a fost inlocuit de Maksimovic.
23:11 22 Dec

Alex Chipciu a marcat un gol superb pentru Anderlecht in partida din deplasare cu Gent - Chipciu a marcat golul de 3-1 in minutul 74!

VEZI AICI VIDEO

00:09 22 Dec

Barcelona 7-0 Hercules

Min 89 - GOOOL Barca. Turcul face hat-trickul la doar 2 saptamani de la hat-trickul cu Gladbach

Min 86 - GOOOL Barca. Arda Turan reuseste dubla

Min 73 - GOOOL Barca. Ce minune, Paco Alcacer da primul gol in tricoul Barcei. Fostul golgheter al Valenciei avea 11 meciuri si 0 goluri pana acum.

Min 55 - GOOOL Barca. Dupa ce a scos penalty si a dat o pasa de gol, Arda Turan inscrie si el

Lille 1-1 Rennes (Eder '89 / Ntep '22)
Lyon 2-0 Angers (Lacaztte '9, Fekir '84)
PSG 5-0 Lorient (Meunir '25, Toure augotol '44, Thiago Silva '50, Cavani '63, Lucas '70)
Bastia 1-2 Marseille (Djiku '83 / Gomis '8, N'Jie '91)
Dijon 2-0 Toulouse (Tavares '49, Melou '52)
Monaco 2-1 Caen (Falcao '48, Bakayoko '76 / Bazile '94)
Nantes 1-0 Montpellier (Lucas '12)
Metz 2-2 Guingamp (N'Guette '12, Diallo augotol '92 / Briand '49, 74)
00:02 22 Dec
Inter 3-0 Lazio. Radu Stefan a fost rezerva. E prima oara cand Lazio pierde la aceasta diferenta, in Serie A, din aprilie, cand a luat tot un 3-0 de la Juventus, la Torino.

22:51 21 Dec
BUNDESLIGA

Koln 1-1 Leverkusen (Modeste '21 / Wendell '44)
Bayern 3-0 Leipzig (Thiago '17, Alonso '25, Lewandowski '45)
Hertha 2-0 Darmstadt (Plattenhardt '53, Kalou '66)
Hoffenheim 1-1 Werder (Wagner '26 / Gnabry '87)
Ingolstadt 1-2 Freiburg (Suttner '53 / Niederlechner '34, '41)
20:49 21 Dec

CUPA SPANIEI

Eibar 3-1 Gijon (Kike '1, '46, Adrian '44 / Sanchez '89) - in tur 2-1

Sevilla 9-1 Formentera (Ganso '14, Vietto '22, Ben Yedder '24, '55, '88, Sarabia '27, '77, Vietto '43, '45 / Gomez '61) - in tur 5-1
17:26 21 Dec
Lovitura: Florin Andone s-a accidentat usor si nu va juca in Cupa

Florin Andone a suferit o contractura musculara la antrenament si nu va juca in Deportivo - Real Betis. Aflat in cea mai buna forma a sa, cu 6 goluri in ultimele 6 meciuri din La Liga, romanul va fi menajat de antrenorul Gaizka Garitano.

Locul lui Andone in primul 11 ar putea fi luat de Joselu.

Dupa meciul cu Betis, Depor va avea o pauza pana pe 6 ianuarie. Primul meci din 2017 va fi impotriva lui Espanyol.
10:22 21 Dec