Nu doar Mircea Lucescu a avut parte de un meci NEBUN in acest weekend! In minutul 72 aveau 3-1, dar ce s-a intamplat in urmatoarele 20 de minute e SF

Norvegia Tromso Campionate externe
Data publicarii: Duminica 10 Mai 2015, 12:36
Data actualizarii: Duminica 10 Mai 2015, 12:46

•Nu doar Mircea Lucescu a avut parte de un meci nebun in acest weekend. Sahtiorul a castigat cu 7-3 meciul cu Hoverla Ujgorod, dupa 3-0, 3-3 si 7-3 (DETALII AICI)
•O rasturnare spectaculoasa de scor a avut loc si in campionatul Norvegiei

Un meci cu o desfasurare nebuna a avut loc si in campionatul Norvegiei. Mjondalen a invins cu 4-3 Tromso, in etapa a 7-a a campionatului, dupa ce oaspetii au condus cu 2-0 si 3-1.

Tromso a inceput in forta partida si a inscris repede prin Gjermund Asen si Zdenek Ondrasek. Gazdele au revenit pe tabela prin Gauseth, din penalty, in minutul 38, pentru ca in minutul 46 acelasi Ondrasek sa ii linisteasca pe colegii sai.

Ce nu stiau fotbalistii lui Tromso era insa ca meciul nu se terminase. Revenirea gazdelor a inceput in minutul 72. Pe rand, Gauseth, cu al doilea gol, si Bernstein, tot cu o dubla, au intors rezultatul, consemnand unul dintre cele mai frumoase meciuri ale acestui weekend.