Meci ULUITOR al Galatei inainte de duelul cu CFR in Liga! 4 goluri in 13 minute, Terim a innebunit pe banca! Meciul dupa care Bogdan Stancu deschide sampania:

Galatasaray Bogdan Stancu Campionate externe
Data publicarii: Vineri 19 Octombrie 2012, 21:55
Data actualizarii: Vineri 19 Octombrie 2012, 22:46

CFR Cluj incerca sa-si salveze sezonul in Liga Campionilor - marti joaca pe terenul celor de la Galatasaray! Echipa lui Terim gafaie si ea in campionat!

Lider in prima liga din Turcia, Galata a avut un meci fenomenal la Genclerbirligi! Echipa antrenata de Fatih Terim au facut doar egal, 3-3 cu Genglerbirligi, dupa un meci cu multe rasturnari de situatie!

Azofeifa a deschis scorul pentru Genglerbirligi in minutul 26. In doar 4 minute, Bulut si Elmander au intors rezultatul iar Galata avea 2-1 in minutul 58! In minutul 67, tabela arata scorul 3-2 pentru gazde! Demir si Durmaz au marcat!

Hakan Balta a reusit sa egaleze in minutul 86 iar Galata are 2 puncte peste Orduspor.

Echipa lui Bogdan Stancu joaca sambata intr-un meci pe care are toate sansele sa-l castige! Orduspor joaca acasa cu echipa de pe ultimul loc, Elazigspor, echipa care nu a reusit sa castige pana acum in cele 7 etape!