Mai tari ca fanii lui Dinamo! Sud-americanii i-au spart capul asistentului!

Dinamo Universidad Catolica Campionate externe
Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2008, 21:00
Data actualizarii: Vineri 19 Septembrie 2008, 21:24

Meci de infarct in America de Sud unde Universidad Catolica din Chile s-a calificat in optimile cupei sud-americane dupa 2-2 cu Olimpia din Paraguay ( 4-0 in tur).

Nebunie de meci in Asuncion unde fanii echipei din Chile, Universidad Catolica i-au spart capul asistentului in meciul care a decis calificarea in optimile de finala ale Cupei Sud-americane.

Meciul a degenerat in repriza a doua dupa ce arbitrul Rene Ortube a refuzat un penalty  pentru Universidad Catolica la un fault dur asupra atacantului Yeison Ibarrola.

Fanii au inceput sa arunce cu scaune si pietre in teren. Meciul s-a intrerupt in minutul 85 cand asistentul Jorge Calderon a primit o piatra in cap care l-a trimis direct la spital si a sfarsit cu 7 puncte de sutura.