Ingrijorator?

girondinsbordeaux Lyon Campionate externe
Data publicarii: Vineri 26 Ianuarie 2007, 16:55
Data actualizarii: Vineri 26 Ianuarie 2007, 16:55

Olympique Lyon a pierdut primul meci pe teren propriu in acest sezon, in fata lui Girondins Bordeaux, echipa care nu mai trecuse trecuse de "campioni" de aproape 8 ani.
Dupa egalul de acasa cu Monaco si infrangerea suferita cu Toulouse, 2-0 in deplasare, echipa lui Houllier s-a trezit condusa cu acelasi scor inca din minutul 20 al partidei cu cei de la Bordeaux. Chiar daca spre final au revenit cu un gol al lui Fred, lyonezii nu au reusit sa prinda nici macar egalul fiindu-le refuzat un penalty chiar in ultimul minut al prelungirilor.
In ciuda rezultatelor nu tocmai fericite din ultima perioada, Juninho si compania nu sunt speriati de viitorul apropiat. Sunt in grafic pentru toate competitiile, in campionat avand 14 puncte avans.