"Hei, do you want some chips?" David Moyes a oferit faza saptamanii, la meciul dintre Sociedad si Villarreal! Scotianul a fost eliminat, dar s-a simtit bine in tribuna

David Moyes Real Sociedad Villarreal Campionate externe
Data publicarii: Joi 15 Ianuarie 2015, 09:58
Data actualizarii: Joi 15 Ianuarie 2015, 10:09

David Moyes, antrenorul scotian al lui Real Sociedad, fost la Everton si Manchester United, a oferit una dintre cele mai simpatice faze ale saptamanii in fotbalul european.

Real Sociedad a fost eliminata din Cupa Spaniei, dupa ce a remizat, scor 2-2, in returul optimilor de finala cu Villarreal. Echipa lui David Moyes a pierdut calificarea cu scorul de 2-3 la general si va continua sa lupte doar pentru o clasare cat mai buna in La Liga.

Eliminat din Cupa Spaniei, David Moyes nu tremura inca pentru scaunul sau, mai ales dupa ce echipa sa a oferit in urma cu o saptamana o mare surpriza, invingand Barcelona.

Chiar daca a fost eliminat din Cupa, David Moyes nu a fost foarte suparat la finalul meciului. Tehnicianul a fost obligat de arbitrul partidei sa paraseasca banca de rezerve in minutul 80, in urma unor proteste vehemente. Acesta a luat loc in tribuna pentru ultimele 10 minute, acolo unde s-a simtit bine alaturi de cativa fani.

Moyes a oferit o faza amuzanta, atunci cand a bagat mana in punga de chipsuri a unei fane, poftind la mancarea acesteia.

Real Sociedad si Villarreal au incheiat meciul 2-2, dupa golurile marcate de Vela si Granero (Sociedad), respectiv Gerard Moreno si Giovani dos Santos (Villarreal).