GOL FABULOS! A marcat legenda de 38 de ani! In minutul 91 era 0-1, dar s-a terminat 2-1! VIDEO

Data publicarii: Luni 10 Noiembrie 2014, 16:03
Data actualizarii: Luni 10 Noiembrie 2014, 16:25

Meci dramatic in Uruguay, acolo unde magicianul Alvaro Recoba a reusit un gol in minutul 95.

Derby de senzatie in Uruguay intre Nacional si Penarol, doua dintre cele mai mari cluburi din America de Sud.

Nacional primea pe teren propriu marea rivala, din postura de lider in clasamentul din Uruguay. Socul a venit inca din min. 59, cand Pacheco a dat gol din lovitura de la 11 metri.

Gazdele au alergat dupa egalare pana spre final, cand Alonso a reusit sa faca 1-1, in min. 92! Finalul a fost si mai dramatic: legendarul Alvaro Recoba marcand pentru 2-1 in minutul 95!

Seria victoriilor continua astfel pentru Nacional: clubul nu a mai pierdut din 30 august in campionat si are un avans de sapte puncte fata de locul doi, Nacional. Din 12 etape jucate, Nacional are o singura infrangere, pierzand doar trei puncte dintr-un total posibil de 36.

Alvaro Recoba are 38 de ani si jumatate si a jucat la Inter Milano timp de 11 ani, intre 1997 si 2008.