Barcelona, din nou campioana Spaniei dupa 3-0 cu Granada! Invazie pe teren, scene SENZATIONALE la vestiare! Zlatan, moment UNIC: meciul s-a oprit pentru el, apoi a marcat cu SUFLETUL!

Premier League Bundesliga la liga Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 stele

Data publicarii: Sambata 14 Mai 2016, 17:35
Data actualizarii: Sambata 14 Mai 2016, 22:48

Vezi aici rezultate, goluri si informatii in timp real din cele mai tari campionate ale Europei.

22:41 14 May

Despartire de clasa pentru Zlatan de Paris. :) In minutul 10, meciul cu Nantes s-a oprit pentru ca suedezul sa fie omagiat de intreg stadionul. Ibrahimovic a facut cadou pentru Parc des Princes bijuteria asta. Gol marcat cu SUFLETUL. :) Probabil primul din istorie.

20:57 14 May

20:56 14 May

20:06 14 May
20:04 14 May

Bucurie dezlantuita pe tunel dupa victoria de titlu a Barcelonei :)

20:00 14 May

Clasamentul final al marcatorilor din Spania!

19:58 14 May

Informatii de ultima ora despre destinatia lui Zlatan Ibrahimovic: 'Man United e o destinatie mai probabila decat LA Galaxy'.

19:56 14 May

Campionii Barcelonei vor fi asteptati in oras de zeci de mii de oameni pentru o super parada maine dupa-amiaza!

19:55 14 May

Barcelona a castigat al 6-lea titlu in Spania din ultimii 8 ani!

19:51 14 May

GOOOOL Barcelona! 3-0! Hat-trick Suarez! TITLUL E AL BARCELONEI!

18:40 14 May

GOOOOL Barcelona! 2-0! Tot Suarez inscrie, din pasa lui Dani Alves!

18:39 14 May
18:35 14 May

Maxim a jucat din minutul 76 la Stuttgart si a ratat o ocazie importanta de gol in minutul 84 al partidei cu Wolfsburg, cand scorul era 2-1. VFB a pierdut in cele din urma cu 3-1 si a retrogradat. Hannover merge si ea in liga a doua, in timp ce Eintracht Frankfurt va juca baraj cu echipa lui Sepsi, Nurnberg.

18:33 14 May

Rezultatele finale din ultima etapa a Bundesliga

18:28 14 May

Real face 2-0 cu Deportivo! Ronaldo, dupa o faza suspecta de fault in atac.

18:27 14 May

GOOOL Barcelona! 1-0, gol Suarez! La acest scor Barca e campioana in Spania!

18:10 14 May

Minge in careu de pe partea stanga, Benzema trimite spre coltul lung, iar Ronaldo inscrie simplu, in plasa, din cativa metri. 1-0 Real dupa 7 minute!

18:07 14 May

Didavi, superb, din lovitura libera! 2-1!

18:02 14 May

Au inceput meciurile de la Granada si La Coruna!

18:00 14 May

Un moment de reculegere inaintea meciului de pe Riazor in memoria victimelor atentatului terorist din Irak. 16 oameni au murit in fan clubul lui Real Madrid de langa Bagdad.

17:55 14 May

Schalke a anuntat inaintea meciului de azi cu Hoffenheim ca isi va schimba antrenorul la finalul sezonului.

17:49 14 May

Maine, ultimul meci din cariera pentru legenda DI Natale.

17:08 14 May

Ziua primirilor impresionante pentru cluburile din Europa. Fanii Granadei sarbatoresc la meciul cu Barcelona inca un sezon in Primera.

17:06 14 May

Stuttgart primeste inca o lovitura si are sanse mici sa mai scape de retrogradare. E 2-0 pentru Wolfsburg in minutul 29.

17:00 14 May

Real a anuntat azi ca va monta un ecran gigant pe Santiago Bernabeu pentru fanii care vor sa urmareasca finala contra lui Atletico de pe stadionul legenda al clubului.

16:58 14 May
16:52 14 May

Wolfsburg are 1-0 cu Stuttgart! Echipa lui Maxim e in liga a doua la acest scor.

16:32 14 May

VIDEO SUPERB / Cum a fost primita Werder Bremen inaintea meciului cu Frankfurt, inceput acum la 16:30

15:26 14 May

VAN GAAL VREA SA RAMANA LA UNITED | Antrenorul olandez a vorbit despre viitorul sau pe Old Trafford la ultima conferinta de presa. "Am spus ca ar trebui sa continui aici, asta este parerea mea, deci conducerea va trebui sa decida daca asta se va intampla". United joaca astazi pentru ultimul loc de Champions League, pentru ca pe 21 mai sa joace in finala FA Cup, cu Crystal Palace, in direct la Sport.ro.

13:05 14 May

INFOGRAFIC, CURSA PENTRU TITLU IN SPANIA | Marca a publicat astazi un infografic dedicat special ultimelor 90 de minute din La Liga, in etapa care va decide campioana.

11:24 14 May

CHEMAT IN ARMATA IN ZIUA ULTIMULUI MECI DIN PREMIER LEAGUE | Ki Sung-yueng va rata meciul lui Swansea cu Manchester City din ultima etapa de Premier League pentru ca trebuie sa plece in armata, scrie BBC.

Potrivit legii din Coreea de Sud, fiecare barbat trebuie sa faca doi ani de armata pana la varsta de 29 de ani. Ki Sung-yueng va trebui sa faca insa numai 4 saptamani, datorita castigarii bronzului la JO Londra din 2012.

09:56 14 May

In Spania, Barcelona si Real Madrid isi disputa astazi titlul. Ambele joaca de la ora 18:00, in deplasare.

Barca are meci la Granada, in timp ce Real Madrid joaca in fata celor de la Deportivo la Coruna.

09:53 14 May

Alexandru Maxim tremura in aceasta ultima etapa de astazi din Germania. Stuttgart e pe locul 17 in clasament si incearca sa se salveze de la retrogradare in ultima clipa.

Frankfurt, Werder si Stuttgart sunt cele trei echipe care inca mai spera la o minune.

09:49 14 May

Ultima etapa din Premier League - de duminica - reprezinta o miza speciala pentru Manchester United, care se lupta sa prinda ultimul loc de Champions League.

United are meci cu Bournemouth acasa si are nevoie de o victorie, dar in acelasi timp Manchester City sa piarda in deplasarea de la Swansea.

Si Tottenham are emotii. Joaca in deplasare cu Newcastle, deja retrogradata si trebuie sa faca cel putin egal ca sa ramana pe locul 2. Arsenal joaca acasa cu West Ham si inca mai spera la locul secund.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »