Fara Ronaldo si Bale, Real a fost demolata de PSG in primul amical al verii: in minutul 40 era 3-0! Fazele partidei si echipele de start

Real Madrid International Champions Cup PSG Campionate externe
Data publicarii: Joi 28 Iulie 2016, 13:01
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2016, 13:10

Real Madrid si-a inceput cu un esec pregatirea de vara. Formatia madrilena a jucat primul meci de la International Champions Cup, pierzand in fata lui PSG cu 1-3.

Fara Ronaldo si Bale, Realul lui Zidane a cedat in fata PSG-ului lui Emery. "Galacticii" au primit gol inca din minutul 2, cand tanarul Jonathan Ikone a inscris in urma unei curse superbe in care a driblat 5 adversari.

Celelalte doua goluri ale PSG-ului au fost marcate pana in minutul 40 de fundasul belgian Thomas Meunier.

Golul Realului a fost inscris de brazilianul Marcelo, dintr-un penalty.

"Debut fara stele", a titrat cotidianul MARCA in urma acestui meci.

"Ne-a lipsit agresivitatea si calitatea fizica", a spus Zinedine Zidane, antrenorul campioanei Europei.