FABULOS! Patru frati au marcat 9 goluri intr-un meci din preliminariile CM 2014! Unul dintre ei a marcat un hattrick in doar 3 minute! Vezi toate golurile:

Tahiti Campionate externe
Data publicarii: Vineri 01 Iunie 2012, 20:31
Data actualizarii: Vineri 01 Iunie 2012, 20:31

Patru frati din nationala statului Tahiti au reusit o performanta incredibila - au marcat cu totii numai putin de 9 goluri intr-un meci oficial!

Patru frati care fac parte din nationala statului Tahiti au inscris noua goluri, vineri, in meciul câstigat in deplasare, scor 10-1, in fata reprezentativei din Samoa, in cadrul turneului Oceania Nations Cup, care conteaza si pentru preliminariile Cupei Mondiale din 2014, informeaza gazzetta.it.

Lorenzo Tehau, nascut la 10 aprilie 1989, a inscris de patru ori, in minutele 7, 83, 84 si 86. Fratele sau geaman Alvin a marcat in minutele 19 si 40, iar fratele mai mare Jonathan (nascut in 1988) a punctat in minutele 17 si 78. Cel de-a patrulea frate, Teaonui Tehau, in vârsta de 19 ani, a intrat pe teren in locul lui Alvin, in minutul 53, iar peste doar un minut a marcat si el.

Cel de-al zecelea gol al invingatorilor a fost inscris de Steevy Chong Hue, in minutul 60.

Sursa: Mediafax