FABULOS! MAGNIFIC! Asa ceva nu s-a mai vazut pana acum! Un portar a dat gol in minutul 95 cu calcaiul si si-a salvat echipa!

Den Haag psv Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 12 August 2015, 11:00
Data actualizarii: Miercuri 12 August 2015, 11:31

E o reusita pe care nu trebuie sa o ratezi!

Deja a devenit un obicei ca antrenorii sa le permita portarilor sa mearga in careul advers in prelungiri in cazul unei faze fixe atunci cand echipa are nevoie neaparat de un gol. Astfel, am vazut din ce in ce mai des goluri marcate de portari. Ce a reusit insa goalkeeper-ului lui ADO Den Haag este cu adevarat senzational!

Martin Hansen, fost portar la Liverpool, s-a dus in careul advers in minutul 95 la scorul de 2-1 pentru PSV intr-un meci din prima etapa din Eredivisie.

Hansen, 25 de ani, a reusit sa egaleze intr-un mod spectaculos, a la Zlatan Ibrahimovic! Reusita lui cu calcaiul are sanse serioase sa candideze la trofeul Puskas!