Eric i-a invatat SAMBA! Brazilianul a marcat un gol atipic si a inceput sa danseze! Cosmarul care i-a stricat petrecerea: VIDEO

Data publicarii: Joi 30 Ianuarie 2014, 18:50
Data actualizarii: Joi 30 Ianuarie 2014, 18:57

► Fotbal in jurul lumii: de la Hollywood la Amsterdam! SUA – Coreea de Sud, sambata 00:00, si Utrecht –Ajax, duminica 13:30, LIVE Sport.ro si Voyo.ro!

Eric de Oliveira, unul dintre cei mai buni jucatori straini care au fost in Liga 1 in ultimul deceniu, a marcat primul sau gol pentru cei de la Al-Ahli. Fostul jucator al celor de la Pandurii Tg Jiu a deschis scorul in meciul din deplasare cu cei de la Al-Shoalah.

Cunoscut pentru executiile sale surprinzatoare, Eric a marcat de data aceasta cu capul! El a inceput apoi sa danseze asa cum i-a obisnuit si pe fanii din Romania.

Din pacate pentru echipa lui, Al-Ahli a fost egalata in minutul 90 - ei au ramas in 10 oameni in minutul 81. In urma acestui rezultat, Al-Ahli e pe locul 3 in clasament, ultimul care dupa in Liga Campionilor Asiei. Echipa de pe locul 4, Al-Shabab, are 28 de puncte si un meci mai putin disputat.