Era minutul 87 si nimeni nu mai spera! O lovitura libera de la 50 de metri a facut stadionul sa explodeze! Gol FABULOS inscris in Argentina: VIDEO

Argentina Independiente Patronato Campionate externe
Data publicarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 18:57
Data actualizarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 19:24

►Special toata ziua “Transfer in arest!”, luni IN DIRECT la Sport.ro: DECIZIA FINALA!

Gol uluitor marcat in acest weekend in divizia secunda din Argentina, in minutul 42 al reprizei secunde dintre Independiente si Patronato.

Cele doua echipe se aflau la egalitate, scor 0-0, in finalul meciului, insa o lovitura libera din propriul teren a adus fericirea printre fanii lui Independiente.

Marcelo Vidal a sutat direct pe poarta de la aproximativ 50 de metri si l-a surprins pe portarul Sebastian Bertoli, care nu a mai putut sa intervina.

Chiar daca are doar 22 de ani, aceasta ar putea fi reusita vietii pentru mijlocasul lui Independiente.