El e ARTISTUL care ar rezolva toate problemele Stelei! A RUPT TOT in ultimul meci si a intrat OFICIAL pe lista miliardarilor! Brazilianul bijuterie care e indragostit de Steaua

Junior Moraes Steaua Campionate externe
Data publicarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 11:40
Data actualizarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 13:21

Becali a visat timp de 3 ani la transferul sau, insa l-a scapat de fiecare data!

Ajuns acum la Metalurg Donetk, Junior Moraes n-a renuntat la visul de a ajunge in Ghencea. Daca va continua sa fie in forma asta, ii va fi insa greu sa mai prinda transferul la campioana Romaniei! Dinamo Kiev si Sahtior n-au cum sa-l mai ignore dupa un tur incredibil in Ucraina!

Dupa hat-trick-ul din ultimul meci (4-1 cu Vorskla), Moraes a ajuns la 10 goluri in 16 aparitii sezonul asta. Brazilianul a inscris prima oara din penalty, in minutul 39, apoi cu capul, dupa un corner, in ultimul minut al primei reprize, iar in minutul 55 a reusit o bijuterie! Moraes a tras superb, de la marginea careului, dupa o faza pe care a imaginat-o de unul singur! In minutul 82 a parasit terenul in aplauzele stadionului.

Dupa 18 etape, Metalurg e pe 7 in Ucraina, cu 26 de puncte, la egalitate cu Vorskla.