"Dubla" Pancu, Terek - Amkar Perm 2-2!

Daniel Pancu Terek Groznai Campionate externe
Data publicarii: Duminica 10 Mai 2009, 16:57
Data actualizarii: Duminica 10 Mai 2009, 17:04

Daniel Pancu face furori in Cecenia, dupa dubla din meciul cu Amkarm Perm. Fostul rapidest a marcat ambele goluri in egalul de pe teren propriu cu Amkar!

Pancu a deschis scorul in minutul doi, cand a transformat o lovitura de pedeapsa, in urma unui fault comis de portarul Serghei Narubin asupra bulgarului Georgiev, dar, pana la pauza, Amkar Perm a preluat conducerea prin dubla lui Kustev. Fostul international roman a fost avertizat in minutul 60 pentru un fault, iar cu sase minute inainte de final a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Pancu a fost integralist, Florentin Petre a fost si el titular la Terek, fiind inlocuit cu Pridinkov in minutul 75 al meciului, in timp ce Andrei Margaritescu nu a fost retinut in lot pentru partida cu Amkar.

Intr-o alta partida, Dinamo Moscova, fara Adrian Ropotan pe teren, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, cu TSKA Masocova.