Barca, umilita de Celta, 1-4: a picat pe locul PATRU in clasament! Real e noul lider dupa 2-1 cu Bilbao! Maxim a marcat in Hannover 1-3 Stuttgart

00:45 24 Sep

Liverpool se califica dramatic la penalty-uri, cu mari emotii, dupa ce Lallana si Coutinho au irosit loviturile de la 11 metri.

Liverpool a castigat cu 3-2 d.p. (1-1 dupa 120 de minute) si a evitat o mare rusine in fata echipei care a terminat sezonul trecut pe locul 20 in liga a 4-a.

00:38 24 Sep

Penalty-uri la Liverpool - Carlisle United, 1-1 dupa 120 de minute. Meci blestemat pentru echipa lui Brendan Rodgers si asta se vede din statistica oferita de DailyMail - raportul suturilor a fost de... 47-5 in favoarea lui Liverpool!!

00:02 24 Sep

Ce surpriza in Cupa Ligii Angliei: partida dintre Liverpool si Carlisle United a intrat in prelungiri, dupa 1-1 in 90 de minute. Este singurul meci care se decide in extra-time.

Sezonul trecut, Carlisle United a terminat pe locul 20 in Liga a 4-a din Anglia.

23:59 23 Sep

Tatarusanu a fost titular in victoria Fiorentinei cu Bologna, scor 2-0. Napoli, cu Vlad Chiriches doar rezerva, nu a reusit sa castige in deplasarea de la Carpi. Iata rezultatele finale din Serie A:

23:56 23 Sep

Rezultat final: Bilbao 1-2 Real Madrid (Merino '68 / Benzema '19, '70)

Real Madrid este noul lider din La Liga.

23:32 23 Sep

Min 70 - Real Madrid conduce cu 2-1. Bilbao a egalat prin Sabin Merino in minutul 68, Benzema a reusit dubla doua minute mai tarziu.

6 goluri in ultimele cinci meciuri pentru Karim Benzema.

22:57 23 Sep

4-1 scor final la Celta Vigo - Barcelona! Catalanii si-au pierdut pozitia de lider in clasament si au picat pe locul 4, dupa Real Madrid, Celta Vigo si Atletico Madrid.

22:51 23 Sep

GOOOOOL Maxim! Romanul a inscris golul de 3-1 in victoria obtinuta in deplasare de Stuttgart cu Hannover.

Este prima reusita a lui Maxim in acest sezon.

Alex Maxim a intrat pe teren in minutul 60, la scorul de 2-1 pentru echipa sa.

22:42 23 Sep

Min 82 - Celta inscrie pentru 4-1. Au fost doua goluri intr-un interval de trei minute. Neymar i-a facut pe catalani sa mai spere la un miracol, in minutul 79, apoi John Guidetti a marcat pentru o victorie fantastica a Celtei.

Celta Vigo este la egalitate de puncte cu noul lider in Spania, Real Madrid.

22:40 23 Sep

Repriza italiana in Serie A - s-au marcat doar doua goluri in opt partide dupa primele 45 de minute.

22:38 23 Sep

Sahtior a castigat cu 5-0 meciul de Cupa cu FC Ternopil, echipa de liga a II-a. Golurile au fost marcate de Malyshev, Boryachuk, Kovalenko si Bernard, de doua ori.

22:25 23 Sep

Karim Benzema deschide scorul in minutul 19, Real Madrid este noul lider din Spania la acest scor.

22:18 23 Sep

Maxim a intrat in minutul 60 al partidei dintre Hannover si Stuttgart, la scorul de 2-1 pentru echipa sa.

22:17 23 Sep

Incredibil ce se intampla la Vigo! Iago inscrie pentru 3-0 la capatul unui contraatac naucitor.

La acest scor, Celta este pe primul loc in La Liga, dar Real poate deveni noul lider din Spania daca bate la Bilbao.

21:52 23 Sep

Echipele de start la Bilbao - Real Madrid (22:00). Real ar putea trece pe primul loc, daca Barca pierde partida cu Celta Vigo.

21:33 23 Sep

Celta Vigo inscrie din nou, prin Iago Aspas, dupa o gafa a lui Pique la mijlocul terenului. ('29) Este 2-0.

21:30 23 Sep

Celta Vigo deschide scorul in fata Barcelonei prin Nolito, care inscrie in minutul 27 cu o evolutie fantastica din unghi, mingea a lovit mai intai bara si apoi a intrat in poarta; nicio sansa pentru Ter Stegen.

Nolito este un jucator cu peste 100 de meciuri la Barcelona B.

20:56 23 Sep

Tatarusanu e titular in meciul pe care Fiorentina il joaca de la 21:45 cu Bologna.

20:54 23 Sep