Dan Petrescu, la 2 puncte de Europa League! FC Rostov 1-2 Kuban Krasnodar! Faza GENIALA a lui Traore la golul 2! VIDEO!

Campionate externe
Data publicarii: Sambata 13 August 2011, 20:03
Data actualizarii: Duminica 14 August 2011, 10:54

Acum ai LIVE SCORE din 165 de campionate si pe TELEFONUL MOBIL! Intra pe m.sport.ro.

Echipa pregatita de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, cu Dacian Varga si Gheorghe Bucur titulari, a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia FK Rostov, intr-un meci din etapa a XX-a a campionatului rus, informeaza site-ul oficial al gruparii din Krasnodar.
Bucur a jucat tot meciul, iar Varga a fost inlocuit in minutul 60, in timp ce mijlocasul Razvan Cocis a evoluat pe toata durata intalnirii la Rostov.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Zelao '23 si Ne '63, in timp ce pentru gazde a inscris Bracamonte, in minutul 57.
in urma acestei victorii, Kuban Krasnodar a urcat pe locul 6, cu 31 de puncte. FK Rostov ocupa locul 14, cu 16 puncte.

Min 23 Zelao deschide scorul pentru Kuban dupa o lovitura libera scoasa de Traore | VEZI VIDEO

Min 63 Traore face o recuperare pe flancul stang al atacului lui Kuban, dribleaza un fundas si paseaza ideal pentru golul lui Ne | VEZI VIDEO