Acestea sunt semifinalele la Campionatul Mondial al Cluburilor! Bayern si echipa lui Ronaldinho si-au aflat adversarele! Cine se bate pentru trofeu:

Bayern Munchen Atletico Mineiro Campionate externe
Data publicarii: Sambata 14 Decembrie 2013, 23:51
Data actualizarii: Luni 16 Decembrie 2013, 17:12

► Vineri 21:00, in direct SPORT.RO: "Pe urmele lui Klitschko"! Ciocan vs Johnson in main event, LIVE PRO TV 22:45!

Guangzhou Evergrande a invins la Agadir cu 2- pe Ahly in sferturile de finala ale Campionatului Mondial al cluburilor. Echipa chineza antrenata de Marcelo Lippi a trecut de egipteni dupa golurile marcate de Elkeson '49 si Dario Conca '67. VEZI AICI REZUMATUL

Meciul dintre Guangzhou si Bayern va avea loc marti, tot la Agadir.

In cealalta semifinala a turneului, echipa lui Ronaldinho, Atletico Mineiro, o va intalni pe Raja Casablanca. Marocanii i-au invins in prelungiri pe mexicanii de la Monterrey - in timpul regulamentar, scorul a fost 1-1 dupa golurile lui Chtibi 25' si Basanta 53'. In minutul 95, Guéhi a inscris golul victoriei si al calificarii. VEZI AICI REZUMATUL