Chelsea, prima victorie dupa era Mourinho, 3-1 cu Sunderland. Panti a fost titular. Tot stadionul l-a aclamat pe The Special One

Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 stele

Data publicarii: Sambata 19 Decembrie 2015, 19:44
Data actualizarii: Sambata 19 Decembrie 2015, 19:50

Comenteaza cu noi cele mai tari meciuri din Europa!

19:46 19 Dec

Pantilimon a avut o seara grea pe Stamford Bridge. A incasat 3 goluri, unul dintre ele fiind "facut" chiar de portarul roman, care a comis fault in careu. Panti a avut probleme inca de la venirea la stadion. Fanii s-au amuzat cand au vazut ca nu incape pe culoarul spre vestiare, acolo unde a trebuit sa se aplece pentru a nu lovi cu capul de tavan la intrare.

18:58 19 Dec

Van Gaal poate fi urmatorul antrenor demis, dupa plecarea lui Mourinho de la Chelsea. United a fost condusa cu 2-0 de Norwich pe teren propriu, Martial reducand apoi din diferenta, insa "Diavolii" nu au reusit sa intoarca meciul.

Rooney a primit inainte de meci un trofeu de la Sir Bobby Charlton, pentru meciul 500 jucat in tricoul lui United.

18:33 19 Dec

Van Gaal poate fi urmatorul antrenor demis, dupa plecarea lui Mourinho de la Chelsea. United a fost condusa cu 2-0 de Norwich pe teren propriu, Martial reducand apoi din diferenta. Mai sunt 15 minute din meci.

16:57 19 Dec

ACUM LIVE Chelsea 3-1 Sunderland

Min 69: Inca o ocazie mare pentru Chelsea. Oscar ii paseaza lui Willian iar acesta din urma suteaza milimetric pe langa bara, de la marginea careului!

Min 53: GOL SUNDERLAND! Borini reduce din diferenta pentru oaspeti.

Min 50: GOL CHELSEA! Oscar transforma un penalty scos dupa un fault al lui Pantilimon in careu, pentru care romanul vede galben.

Scoruri la pauza in Anglia:
Chelsea 2-0 Sunderland
Everton 1-1 Leicester
Man United 0-1 Norwich
Stoke 0-1 Crystal Palace
West Brom 0-0 Bournemouth

PAUZA Chelsea a dat in prima repriza 2 goluri in doar 13 minute, dupa ce nu reusise sa inscrie mai mult de 1 gol in Premier League in ultimele 2 luni!!!

Min 38: Diego Costa rateaza a doua sansa mare, trimitand cu capul putin pe langa poarta!

Min 35: Diego Costa are sansa de a face 3-0 insa trimite peste din fata portii!

Min 26: Oscar are o sansa buna insa Pantilimon prinde sutul trimis de brazilian.

Min 13: GOL CHELSEA! Londonezii parca au renascut dupa plecarea lui Mourinho. Pedro face 2-0

Stadionul e plin de bannere de sustinere pentru Mourinho

Min 5: GOL CHELSEA! Pantilimon nu rezista mult pe Stamford Bridge si incaseaza gol dupa doar cateva minute. Ivanovici marcheaza din centrarea lui Willian.

Min 1: Pantilimon este titular in poarta oaspetilor. Pe banca lui Chelsea sta Holland, dupa ce Mourinho si-a dat demisia iar Hiddink nu a preluat inca echipa dupa ce s-a inteles cu Abramovici.

16:27 19 Dec