Pantilimon, imperial in Newcastle 0-1 Sunderland! Liverpool 2-2 Arsenal, dupa un gol in minutul 97 al lui Skrtel

Premier League Barcelona Campionatul mondial al cluburilor Primera Division Real Madrid Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 21 Decembrie 2014, 15:47
Data actualizarii: Duminica 21 Decembrie 2014, 22:57

•Comentam impreuna cele mai tari partide

22:56 21 Dec

Toate rezultatele si clasamentele din cele mai importante campionate ale Europei pot fi vazute AICI

19:56 21 Dec

Final de meci pe Anfield! Liverpool 2-2 Arsenal

19:55 21 Dec

Min 90+7 | GOOOL Liverpool Nebunie pe Anfield, dupa ce gazdele egaleaza in 10 oameni. Borini a fost eliminat in prelungiri, dar slovacul Skrtel a reusit sa egaleze dupa un corner!

19:23 21 Dec

Min 64 | GOOOL Arsenal Cazorla ajunge o minge in tusa, dupa o combinatie frumoasa a jucatorilor lui Arsenal, iar Giroud reia printre pricioarele lui Brad Jones centrarea colegului sau

18:48 21 Dec

Min 45+1 | GOOOL Arsenal Final nebun de prima repriza, dupa ce Debuchy reuseste sa egaleze cu o lovitura de cap, in urma unui corner

18:46 21 Dec

Min 45: GOOOL Liverpool | Gazdele dau lovitura chiar inainte de pauza! Coutinho l-a invins pe Szczesny cu un sut de la marginea careului, dupa o greseala a lui Cazorla

18:18 21 Dec

17 minute fara gol pe Anfield! Gerrard a beneficiat de o lovitura libera periculoasa in primele minute, dar a trimis slab. Meciul este unul echilibrat!

Flamini, mijlocasul defensiv al lui Arsenal, a primit un cartonas galben.

17:33 21 Dec

18:00 Liverpool - Arsenal - Echipele de start

Liverpool: Brad Jones - Toure, Skrtel, Sakho - Henderson, Lucas Leiva, Gerrard, Markovic - Coutinho, Sterling, Lallana
Rezerve: Mignolet, Jose Enrique, Alberto Moreno, Javi Manquillo, Emre Can, Borini, Lambert

Arsenal:
Szczesny - Debuchy, Chambers, Metresacker, Gibbs - Flamini - Alexis, Cazorla, Oxlade-Chamberlain - Welbeck, Giroud
Rezerve: Martinez, Natxo Monreal, Coquelin, Maitland-Niles, Walcott, Campbell, Podolski

FINAL | Sunderland se impune cu 1-0 in fata marii rivale din nordul Angliei. Pantilimon, evolutie extraordinara pentru oaspeti!

17:19 21 Dec

Min 90: Sunderland da lovitura prin Adam Johnson, dupa un contraatac perfect! Pantilimon a fost absolut imperial in ultimele minute si a mai raspuns incredibil un sut al lui Sissoko!

17:00 21 Dec

Min 71 in Newcastle - Sunderland | Inca o interventie perfecta a lui Costel Pantilimon, dupa ce Armstrong a scapat singur spre poarta romanului

16:56 21 Dec

De la aceasta ora se joaca si mai multe meciuri din Serie A, dar si din Ligue 1.

In Italia, Chievo a castigat cu 1-0 pe terenul Veronei.

16:53 21 Dec

Min 62: Panti are o interventie de zile mari la un sut din prima trimis de Ayoze Perez. Portarul a respins in corner un sut care se indrepta catre vinclu. La faza urmatoare, Pantilimon a iesit perfect si a retinut centrarea din corner

15:56 21 Dec

Min 25: Bara pentru Sunderland, dupa o reluare cu dreptul din centrul careului!

15:52 21 Dec
15:44 21 Dec

Min 10: Prima sansa mare pentru Newcastle, apara Pantilimon fara probleme.

15:43 21 Dec

Min 1: Pantilimon este titular la Sunderland in deplasarea de la Newcastle.

10:46 21 Dec

15:30 Pantilimon e anuntat titular la Newcastle
17:15 Razvan Lucescu continua drumul de senzatie cu Xanthi in deplasarea de la Asteras, acasa la Dorin Goian
18:00 Cel mai tare meci al zilei, Liverpool primeste vizita lui Arsenal intr-un meci decisiv pentru Rodgers
18:00 Contra poate juca ultimul meci pe banca lui Getafe, in deplasare la Granada
19:30 Razvan Rat si PAOK merg in deplasare la Levadiakos

23:43 20 Dec

AS Roma - AC Milan s-a terminat 0-0, dupa un meci in care cele doua echipe s-au anihilat perfect. Milanul a jucat in 10 oameni timp de 20 de minute, dupa eliminarea columbianului Armero, dar gazdele nu au reusit sa marcheze

21:53 20 Dec

Echipele de start la AS Roma - AC Milan

20:14 20 Dec
Falcao marcheaza, dar United intra pe hold

Manchester United a ratat sansa celei de-a 6-a victorii consecutive in Primera Division! Echipa lui Louis Van Gaal a avut parte de o deplasare grea la Birmingham, pe terenul lui Aston Villa.

Gazdele au deschis scorul in minutul 18 prin Benteke, pentru ca United sa revina pe tabela abia in repriza secunda, in minutul 53. Falcao a reusit egalarea dupa o centrare a lui Ashley Young.

United a avut sansa victoriei dupa ce Agbonlahor a fost eliminat in minutul 65, iar Villa a jucat cu un om mai putin. Cu toate acestea, "diavolii" s-au incurcat, astfel ca si-au vazut oprita seria de 6 victorii consecutive.

In schimb, Manchester City pare de neoprit. Echipa lui Manuel Pellegrini a bifat inca o victorie si a reusit sa egaleze Chelsea in clasament.

Messi, a 107-a dubla in tricoul Barcei

Leo Messi a marcat 2 goluri in partida castigata cu 5-0 de Barcelona si a mai bifat o performanta fantastica. Argentinianul incheie anul 2014 intr-un stil de zile mari, bifand cea de-a 107-1 dubla pentru Barca.

Messi a ajuns la 50 de goluri marcate in 2014 pentru Barcelona, la care se adauga alte 8 reusite in tricoul Argentinei, cu care a jucat finala Campionatului Mondial.

Messi a jucat 66 de partide in acest an calendaristic pentru Barcelona si Argentina.

Suarez, primul gol in Primera

De cealalta parte, colegul lui Messi, Luis Suarez, a bifat primul sau gol in liga spaniola. Transferat in aceasta vara, Suarez a avut nevoie de 565 de minute pentru a marcat primul gol in Primera Division.

18:51 20 Dec

Si inca o data Messi! Argentinianul face 5-0 in minutul 91 si Barca bifeaza inca o victorie zdrobitoare.

Barca a avut 10 suturi pe poarta si a inscris de 5 ori in acest meci. Gazdele au avut un singur sut in 90 de minute!

18:41 20 Dec

4-0 pentru Barcelona! Messi marcheaza si el si mai pune un gol la recordul all time al marcatorilor din Primera Division. Starul argentinian l-a depasit in acest sezon pe Telmo Zarra, care era de jumatate de secol cel mai bun marcator din istoria campionatului spaniol.

18:39 20 Dec

Min 79 - GOOOL Barcelona | Pique face 3-0 pentru catalani, care nu au avut absolut nicio emotie in partida din aceasta seara, impotriva Cordobei

Meciuri tari se joaca, insa, si in Anglia, acolo unde United spera la o victorie in ultimele minute. Manchester a egalat prin Falcao pe terenul lui Aston Villa, iar gazdele joaca in 10 oameni dupa eliminarea lui Agbonlahor!

Southampton conduce cu 2-0 pe Everton si acelasi scor se inregistreaza si la West Ham - Leicester.

In Franta a inceput PSG - Montpellier, scorul este 0-0. Parizienii ataca cu Ibrahimovic, Lucas si Cavani

18:14 20 Dec

Min 53 - GOOOL Barcelona | Catalanii fac 2-0 prin Luis Suarez, care bifeaza astfel primul gol in Primera Division!

18:03 20 Dec

Pauza la Barcelona si in meciurile din Premier League!

In Anglia se contureaza o noua surpriza, United fiind condusa cu 1-0 de Aston Villa. Southampton conduce cu 1-0 pe Everton, gratie autogolului marcat de Lukaku.

Tottenham are 2-1 cu Burnley. Marcatori Harry Kane, Erik Lamela, pentru gazde, respectiv Barnes, pentru oaspeti.

In Germania, Borussia Dortmund se apropie de o noua infreangere. Echipa lui Jurgen Klopp este condusa cu 2-1 de Werder Bremen

17:20 20 Dec

Min 20 - Swansea si West Bromwich au deschis si ele scorul cu Hull, respectiv QPR! Manchester United, cu Radamel Falcao titular, e condusa cu 1-0 de Aston Villa.

Belgianul Christian Benteke a dat un gol superb!

17:06 20 Dec

Inceput "dinamita" pentru Barcelona! Catalanii au deschis scorul in minutul 2 al meciului cu Cordoba. Pedro e marcatorul!

17:04 20 Dec

Tot la ora 17:00 incep si meciurile programate in Premier League.

Southampton si Tottenham, echipele romanilor Gardos si Chiriches, intalnesc Everton, respectiv Burnley. Din nefericire insa, Gardos nu e nici rezerva, in timp ce Vlad Chiriches a fost lasat pe banca la Spurs.

16:58 20 Dec

17:00 LIVE Barcelona - Cordoba

Barcelona: Bravo - Montoya, Pique, Mashcerano, Jordi Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Pedro, Messi, Suarez
Rezerve: Ter Stegen, Adriano, Mathieu, Xavi, Rafinha, Neymar, Munir

Cordoba: Juan Carlos - Edu Campabadal, Inigo Lopez, Pantic, Jose Crescp - Cartabia, Luso, Deivid, Ekeng, Borja Garcia - Ghilas
Rezerve: Rossi, Saizar, Fidel, Lopez Silva, Abel Gomez, Dani Pinillos, Florin Andone