Patru eliminari, SuperDan isi ia ADIO de la Europa League! Alania 1-0 Dinamo Moscova!Vezi rezumat!

Data publicarii: Duminica 19 Mai 2013, 14:34
Data actualizarii: Duminica 19 Mai 2013, 16:24

Dinamo Moscova isi ia adio de la Europa League dupa prima infrangere in 14 etape.

Echipele de start:

Alania: Dzhanaev, Khozin, Goore, Welinton, Samberas, Bakaev, Bairyev, Bressan, Priskin, Neco, Chanturia

Dinamo: Shunin, Wilkshire, Fernandez, Granat, Epureanu, Noboa, Jantscher, Dzsudzsak, Yusupov, Kuranyi, Kokorin

Priskin le-a adus victoria celor de la Vladikavkaz in minutul 71, la cateva minute dupa ce a intrat pe teren.

Meciul a fost intrerupt in minutul 82 dupa o intrare extrem de dura a lui Kokorin la un adversar. S-au impartit palme, jucatorii s-au scuipat si au fost opriti cu greu de la bataie. Neco, Chanturia, de la gazde si Kokorin si Dzsudzsak de la oaspeti au vazut direct cartonasul rosu.