Marica, bine sfatuit de Lucescu, a scos penalty cu Poli! Ce crezi ca i-a zis Il Luce?

Ciprian Marica Jackie Ionescu Mircea Lucescu Poli Timisoara VfB Stuttgart Calificari
Data publicarii: Marti 18 August 2009, 22:44
Data actualizarii: Marti 18 August 2009, 22:47

"Nu a fost penalty la Marica, a fortat clar!" -  au acuzat in pauza meciului timisorenii.

Marica a dezvaluit inainte de meciul cu Timisoara ca Mircea Lucescu i-a dat cateva sfaturi despre felul cu joaca trupa lui Sabau. Sfaturile i-au prins bine lui Marica, a scos un penalty pentru Stuttgart in minutul 28, unde Gebhart a marcat golul de 1-0.

Sfaturile lui Mircea Lucescu i-au scos din sarite pe timisoreni, iar Jackie Ionescu a replicat la gspTV in pauza meciului:

"Toata lumea incearca sa-l protejeze pe Il Luce. Cum e posibil ca tu, care ai pierdut cu Politehnica, sa ii dai sfaturi unuia care joaca impotriva Politehnicii.

"Nu a fost penalty la Marica, a fortat clar. Se poate spune ca Timisoara a pierdut calificarea cand a dat formatia de start."