Steaua 1 - 0 Galatasaray, COMENTEAZA AICI:

Champions League Galatasaray Steaua Calificari
Data publicarii: Miercuri 27 August 2008, 19:40
Data actualizarii: Miercuri 27 August 2008, 23:02
Banel Nicolita si-a spalat toate pacatele. Autogolul cu Real Madrid de pe Bernabeu si cel din meciul cu Poli Iasi, i-au fost iertate mijlocasului de la Faurei, care a reusit sa inscrie golul decisiv din returul cu Galatasaray.

Pentru a treia oara consescutiv, Steaua merge mai departe in grupele Champions League. Cu multe emotii, dupa meciuri grele si mult efort depus, Steaua reuseste sa se califice alaturi de CFR Cluj in grupele Ligii.
10 milioane de euro sunt banii pe care Steaua ii va incasa de la UEFA care premiaza fiecare punct obtinut.

Emotiile insa nu se termina aici-abia acum incep. Steaua isi afla joi de la ora 19:00, in direct pe Sport.ro si www.sport.ro adversarele din Liga.

minutul 90+2 - Goian este lovit cu cotul in figura de catre Umit Karan si necesita asistenta medicala insa Karan nu este sanctionat cu cartonasul galben de arbitru

minutul 90 - Arbitrul asistent indica cinci minute de prelungire a partidei

minutul 87 - Aykut pareaza un sut puternic al lui Dayro Moreno din careul de 16 metri reusind sa pastreze scorul de pe tabela

minutul 84 - Umit Karan vede cartonasul galben pentru proteste

minutul 83 - Goian este lovit cu pumnul de Kewell insa arbitrul nu sanctioneaza actiunea australianului

minutul 82 - Ultima schimbare la Steaua: iese Ovidiu Petre si intra Tiago

minutul 81 - Dorin Goian primeste cartonasul galben

minutul 80 - Schimbare la Galatasaray: iese Linderoth si intra Aydin Ylmaz

minutul 79 - Schimbare la Steaua: iese Arthuro si intra Bogdan Stancu

minutul 78 - Dayro Moreno si Arthuro rateaza golul pe rand in fata portii dupa o faza de atac care ar fi putut majora scorul in favoarea Stelei cu numai 12 minute inainte de final

minutul 76 - Hasan Sas primeste cartonasul galben in urma protestelor repetate

minutul 75 - O balbaiala in careul Stelei care putea sa puna poarta lui zapata in pericol insa Ovidiu Petre respinge si rezolva situatia

minutul 72 - Petre Marin primeste o lovitura in spate de la Umit Karan in urma careia necesita asistenta medicala

minutul 71 - Nesu primeste cartonas galben dupa un fault din spate

minutul 71 - Schimbare la Galatasaray: iese Lincoln si intra Hasan Sas

minutul 70 - Nicolita suteaza insa Aykut respinge si Dayro Moreno este prins in offside in fata portii

minutul 67 - Schimbare la Steaua: iese Toja si intra Ghionea

minutul 59 - Schimbare la Galatasaray: iese Ayhan si intra Umit Karan

minutul 58 - Galata ofera o replica dupa repunerea balonului la mijlocul terenului printr-un sut puternic al lui Kewell de la 27 de metri care insa trece peste poarta lui Zapata

minutul 57 - GOL Steaua, Banel NIcolita marcheaza si deschide scorul dupa o pasa foarte buna a lui Toja de pe partea stanga

minutul 54 - Lovitura de cap a lui Arturo dar mingea loveste transversala dupa o centrare foarte buna a lui Florin Lovin

minutul 47 - Un contraatac al Stelei cu Dayro Moreno al carui sut de la 20 de metri trece peste poarta.

minutul 45 - Pauza meciului, Steaua 0 - 0 Galatasaray

minutul 40 - Nicolita primeste cartonasul galben dupa o interventie la Kewell

minutul 38 - Lovin suteaza de la 18 meteri insa pe langa poarta lui Aykut

minutul 31 - Turan trece lejer de Petre Marin, pasa este periculoasa, dar acelasi Radoi apare salvator. Din cornerul rezultat, Zapata se dovedeste din nou nesigur si Arthuro respinge din nou. La al doilea corner portarul columbian respinge gresit insa Nicolita blocheaza sutul lui Balta

minutul 30 - Trefoloni ofera o lovitura libera pentru Galata dupa un hent al lui Lovin

minutul 25 - Sut al lui Arthuro de langa apararea turca insa balonul trece la doar o palma de bara stanga a portii aparate de Aykut

minutul 24 - Primul corner pentru Steaua, Goian se inalta in mijlocul careului advers, dar reluarea sa este defectuoasa si iese pe langa

minutul 22 - Cartonas galben, Ovidiu Petre este avertizat de arbitru dupa un hent

minutul 18 - Lovin il angajeaza in atac pe Dayro Moreno, insa pasa e prea inceata si Meira intervine in extremis. Columbianul ar fi scapat spre poarta

minutul 16 - Arda Turan primeste cartonasul galben dupa o intrare la Dayro Moreno

minutul 14 - Radoi trimite in corner dupa o faza de atac a lui Kewell si Nonda

minutul 10 - Nesu faulteaza in atac iar arbitrul ofera lovitura libera Galatei

minutul 7 - Turcii ataca si inainteaza bine pe flancuri

minutul 4 - Kewell loveste mingea din careu si nimereste bara poartii lui Zapata

minutul 2 - Steaua începe în atac, Arthuro este la primire la o centrare a lui Dayro Moreno, dar defensiva otomanilor respinge

minutul 1 - Steaua beneficiaza de lovitura de start.

Steaua: Zapata - Goian, Radoi, Nesu, P. Marin - Lovin, Ov. Petre, D. Moreno, Nicolita - Toja, Arthuro

Galatasaray: Aykut - Linderoth, Meira, Servet, Hakan Balta - Arda, M. Topal, Ayhan, Kewell - Lincoln, Nonda