De la "Du-te, Dica", la "Da-o pe poarta, Stanciu!" Filmul unui gol anuntat si reactia comentatorilor la primul gol al Stelei: VIDEO

Data publicarii: Miercuri 15 Iulie 2015, 21:09
Data actualizarii: Miercuri 15 Iulie 2015, 21:20

Batalia cu Trencin a fost un chin pentru Steaua doar pana la pauza. Radoi a spart usa vestiarului ca sa-i trezeasca pe jucatori, iar in repriza a doua a iesit bine. Steaua a castigat cu 2-0 in Slovacia si e favorita pentru calificare. Returul se joaca miercurea viitoare, in direct la ProTV.

Radoi n-a batut cu pumnii degeaba in usile vestiarului. Stanciu si Hamroun au marcat in repriza a doua pentru prima victorie a lui Radoi la Steaua.

"Sper sa nu ma puna sa platesc usile vestiarului", a glumit antrenorul Stelei.

La ce nervi a avut, Radoi a vrut sa intre pe teren la pauza: "Nu stiu daca rezistam mai mult de 10 minute, luam si rosu."

Ultima oara cand a ajuns in grupele Ligii, in 2013, Steaua a inceput aventura in Europa la fel ca acum, cu o victorie 2-0 in deplasare.

"Calificarea se joaca in continuare, trebuie sa fim atenti", spune Helmuth Duckadam.

Returul se joaca miercurea viitoare, in direct la ProTV.