"Am fost peste Partizan, greselile din final ne-au costat" Ce spune Radoi despre GAFELE lui Papp din infernul de la Belgrad! VIDEO

Data publicarii: Joi 06 August 2015, 00:00
Data actualizarii: Joi 06 August 2015, 00:07

Partizan 4-2 Steaua / Mirel Radoi e dezamagit dupa ratarea calificarii in Champions League.

Radoi refuza sa dea vina pe Papp, fundasul care a facut un meci catastrofal in infernul de la Belgrad. Antrenorul Stelei ii cheama pe fani la meciul cu Dinamo, sansa unei mici revanse pentru echipa sa.

"N-am stiut sa profitam cand au ratat penalty, era 2-1 si calificarea era a noastra. Jocul nu s-a rupt la eliminarea lui Varela, conduceam la acel scor. N-am reusit sa tinem de minge, a urmat gol deviat si alte greseli care au dus la acest rezultat. Mai avem o sansa la Europa League acum.

Nu o sa acuz pe cineva, echipa castiga, echipa pierde. S-au facut greseli, dar trebuie sa le remediem cat mai repede. Trebuie sa ii sustinem pe jucatori, avem meci in campionat. Avem trei meciuri grele intr-o saptamana, important e moralul.

Nu stiu daca Europa League va fi o consolare pentru noi. Dar va fi obligatoriu sa ramanem in Europa League. Nu a contat deloc atmosfera, jucatorii nostri au reactionat foarte bine drept dovada si scorul pana la pauza.

Sunt trei partide grele intr-o saptamana, ar conta o victorie cu Dinamo. Speram din tot sufletul ca fanii sa vina cu Dinamo, dar era mai frumos sa ne intoarcem calificati. Ii asteptam oricum alaturi de noi.

Nu ma gandesc la partea financiara, asta tine de conducatori, eu voiam doar ca baietii sa se califice in play-off, era un salt mare in cariera lor.

Cu exceptia ultimelor 30 de minute de final, am aratat ca meritam sa ne calificam. Am fost net superiori, dar n-am stiut sa profitam situatia in care am fost in avantaj si acum jucam in Europa League", a declarat Mirel Radoi la Sport.ro.