Super campionul BUTE! L-a facut KO pe Zuniga in 4 runde! Trimite-i mesajul tau!

Data publicarii: Sambata 14 Martie 2009, 04:59
Data actualizarii: Sambata 14 Martie 2009, 15:22

Bute a fost din nou fantastic! In fata a 12.000 de oameni aflati in Canada in cea mai mare sala de hochei din lume, Bute si-a aparat pentru a 3-a oara centura mondiala, si inca cum! L-a facut KO pe Zuniga in doar 4 runde!

BUTE! El e super campionul Romaniei! Romanul e neinvis si face ravagii in fiecare lupta! "Zuniga e un boxer foarte puternic si loveste bine cu ambele brate! Trebuie sa imi maresc alonja si viteza de deplasare in ring. Sunt sigur ca o sa fie un meci spectaculos si voi ramane campion dupa aceasta partida!", spunea Bute inainte de meci si s-a tinut de cuvant!

A primit doar 4 pumni tot meciul si a dat cu nemiluita. In ultima repriza, Bute l-a pus la podea pe Zuniga, care a fost numarat de arbitru. Columbianul s-a ridicat, dar doar visa in acel moment, nu mai boxa! Bute a sarit pe el si l-a naucit cu pumnii, arbitrul a intervenit si a declarat KO!

"Multumesc pentru suport. Am demonstrat ca sunt un campion, ca merit asta! Dedic aceasta victorie familiei mele! Va multumesc din suflet!", a spus Bute dupa lupta!

Runda 1: Zuniga incepe repriza intai cu o serie scurta de pumni, dar Bute il tine la distanta, doar il tatoneaza. Zuniga forteaza cu loviturile la stomac, fara success insa. Bute incearca si el un croseu de dreapta, Zuniga echiveaza. Dreapta – stanga a lui Bute, Zuniga se apara. Bute nu se arunca in lupta, Zuniga e cel insistent, o dreapta a lui Bute, columbianul raspunde cu o lovitura la stomac, care esueaza in blocajul lui Bute. O stanga in ficatul lui Zuniga. O dreapta superba a lui Bute in capul lui Zuniga. Bute a avut cele mai bune lovituri in aceasta repriza si pare ca a castigat-o.

Runda a 2-a: Incepe la fel ca prima, Bute asteapta, Zuniga e agresiv, dar nu poate sa loveasca serios. Inaltimea lui Bute il ajuta in fata columbianului, pentru ca-si poate lua o distanta mai mare. Bute a lovit sub centura si e avertizat de arbitru. O stanga buna a lui Bute, care se loveste in blocajul lui Zunica. Romanul incearca o stanga-dreapta, apoi un croseu de dreapta si o lovitura la corp. Inca o stanga pentru Bute. Doua stangi in coastele lui Bute trimise de Zunica. O lovitura buna a lui Bute in capul lui Zuniga. O repriza dominata iar de Bute, dar fara lovituri puternice. Bute se apara bine si loveste atunci cand gaseste spatiu.

Runda a 3-a: Schimb frumos de pumbi, Bute trimte o stanga dreapta in fata lui Zuniga, apoi iar o stanga ce-l loveste pe Columbian. Un uppercut de stanga fantastic al lui Bute! Bute sare pe el, il loveste, Zinuga s-a speriat, doua stangi in capul lui Zuniga. Un alt uppercut al lui Bute! Bute trimite o stanga plina de forta, dar il rateaza pe Zuniga! Dreapta stanga, in blocajul columbianului. Inca doua lovituri serioase. L-a pus la respect pe Columbian in aceste 3 reprize, iar Bute controleaza 100% lupta. O dreapta in capul columbianului, Bute loveste la fel de bine cu ambele brate, iar repriza se incheie! E 3-0 pentru Bute la reprize!

Runda a 4-a:
Zuniga loveste cu o dreapta in stomacul lui Bute, dar campionul nostrum nu se clinteste! Mult mai agresiv Zuniga, a trimis o directa de dreapta care l-a atins pe Lucian. Columbianul e dezechilibrat acum de o dreapta a lui Bute, dar revine imediat. Uppercut senzational al lui Bute! Zuniga e la pamant! Bute sare pe Zuniga, 4 lovituri primite in plin! L-a pus la colt, dupa ce l-a daramat! Zuniga asteapta finalul reprizei, viseaza in ring, Bute il baga iar la colt, Bute loveste incredibil! Si e GATA! Bute l-a facut KO in 4 reprize! Senzational, senzational! Bute l-a facut praf pe Zuniga si a primit in 4 runde doar 4 pumni! Pentru a 3-a oara Bute si-a aparat centura mondiala si e super-campionul roman neinvins!