Lucian Bute Box
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2011, 14:00
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2011, 14:16

BUTE VS JOHNSON LIVE TEXT PE WWW.SPORT.RO DUMINICA DIMINEATA DE LA 4:00

29 de victorii, 25 prin KO, nicio infrangere, si-a aparat de 8 ori centura mondiala, acum isi pune in ring centura si reputatia de Mister KO pentru a 9-a oara in fata unui jamaican de 42 de ani, cu 51 de victorii, 35 prin KO, si 15 infrangeri.

Multi deja se gandesc ca Bute ar putea obtine duminica dimineata la 4:00 live text pe www.sport.ro cea mai rapida victorie prin KO din cariera. Un knock-out in repriza a doua are cota 40 si ar stabili un nou standard pentru Mister KO.

Iata lista victimelor lui Bute de cand a pus mana pe centura mondiala:

19.10.2007 - Bute reusea sa cucereasca centura mondiala IBF la Super mijlocie. L-a batut pe columbianul Berrio cu un KO tehnic in runda a 12-a. De atunci, Bute continua sa bata, sa produca panica si dea KO-uri pe banda.

29.02.2008 - in fata americanului Joppy, Bute si-a aparat pentru prima data centura mondiala cu un KO tehnic in repriza a 10-a.

24.10.2008 - cu Librado Andrade a fost prima lupta grea a lui Bute. A reusit sa se agate de corzi in ultimele secunde ale luptei, cand era aproape KO si a castigat prin decizia arbitrilor.

13.03.2009 - Zuniga a fost unul dintre luptatorii care au cedat cel mai repede in fata lui Bute. Columbianul a renuntat la lupta in repriza a 4-a.

28.11.2009 - Andrade a incercat sa-l bata pe Bute din nou, dar romanul i-a aratat ca e intr-o forma dementiala si i-a dat primul KO direct de cand a pus mana pe centura. Meciul s-a rupt in repriza a 4-a.

17.04.2010 - Edison Miranda a fost luptatorul care a cazut cel mai rapid in fata lui Bute de cand a pus mana pe centura. Romanul l-a pus jos in repriza a 3-a.

15.10.2010 - A venit randul lui Brinkley sa cada in fata lui Bute. Era al doilea adversar american pentru Bute din postura de campion, iar in runda a 9-a a cazut facut KO.

19.03.2011 - Brian Magee a cazut facut KO tehnic in repriza a 10-a.

09.07.2011 - Pentru prima data in fata romanilor, Bute s-a luptat la Romexpo in fata lui Jean Paul Mendy. Francezul a fost facut KO, al 29-lea KO dat de Bute in cariera, in repriza a 4.

Vezi aici cele mai rapide executii ale lui Bute din cariera si cele mai spectaculoase KO-uri: