Am ratat egalarea IN ULTIMA SECUNDA! FIBA EuroChallenge: Asesoft 76-79 Samara! Revenire fabuloasa a baietilor nostri!

Data publicarii: Miercuri 14 Noiembrie 2012, 20:48
Data actualizarii: Miercuri 14 Noiembrie 2012, 20:48

Asesoft a ratat egalarea la ultimul cos dupa o revenire fantastica!

_________________________

Asesoft: Asesoft: Movileanu, Tudor, Vlahovic, Ene, Lupusoara, Burlacu, Hargrove, Neagu, Timermanis, Szijarto, Nyakundi, Stanescu, Dumitrescu, Negoita, Tica, Mandic.

FINAL Am ratat egalarea in ultima secunda! Revenire spectaculoas a Asesoftului!

Min 39: Burlacu rateaza incredibil o lovitura libera! 76-77 cu 7 secunde inainte de final!

Min 38: FABULOS!!!!!!!!!!! Asesoft 75-76 Samara cu doar 2 minute inainte de final!!!!!!!!!

Min 34: Asesoft 68-73 Samara - revenire fantastica a romanilor!!!

Min 32: Asesoft 59-73 Samara - doar 14 puncte diferenta insa nu parem in stare sa recuperam diferenta. Publicul este minunat, Asesoft e sustinuta de 2000 de fani!

PAUZA

Min 30: Asesoft 53-69 Samara - intram cu deficit de 16 puncte in ultimul sfert!

Min 28: Asesoft 49-65 Samara - reusim sa recuperam insa rusii au bagat mai multe rezerve in teren.

Min 26: Asesoft 44-62 Samara - ajunge la aproape 20 de puncte in spate, din pacate rusii isi fac de cap in atac!

Min 24: Asesoft 38-53 Samara - rusii incep sa puna iar puncte pe tabela! Tita inscrie si revenim si noi! Omar Thomas are deja 14 puncte marcate pentru Samara!

Min 22: Asesoft 34-46 Samara - am inceput slab echipa dar Nyakundi ne readuce in joc cu 5 puncte intr-un minut!

PAUZA

Min 20: Asesoft 29-40 Samara - intram cu 11 puncte in spate la pauza mare! Rusii dau impresia ca nu pot fi ajunsi, chiar daca am inscris de mai multe ori de la 3 puncte

Min 18: Asesoft 22-35 Samara - Mingea ajunge in cos aproape la fiecare faza a rusilor :(

Min 16: Asesoft 18-29 Samara - meciul merge in acelasi ritm, din pacate nu ne putem apropia de rusi.

Min 14: Asesoft 17-26 Samara - in sfarsit jucam bine! Timermanis si Hargrove aduc 5 puncte consecutive pe tabela!

Min 12: Asesoft 10-23 Samara - Doua minute fara cos pentru romani in acest sfert.

PAUZA

Min 10: Asesoft 10-20 Samara - Primul sfert se termina cu un avans de 10 puncte pentru rusi, dupa ce am recuperat pe final prin Tudor, cu o aruncare de la 3 puncte!

Min 8: Asesoft 7-15 Samara - am facut cateva schimbari insa rusii pun mai multe puncte pe tabela! Au intrat Szijarto si Tudor!

Min 6: Asesoft 7-11 Samara - rusii incep sa arunce bine, Stanescu inscrie excelent de la 3 puncte!

Min 4: Asesoft 4-3 Samara - jucam foarte bine pe acest inceput de meci! Burlacu face fault in atac intr-o faza la care ne puteam desprinde pe tabela.

Min 2: Asesoft 2-3 Samara - am inceput foarte bine meciul! Asesoft conduce jocul.