VIDEO EXCLUSIV FA Cup | Wigan - Manchester United, 0-2, a fost pe Pro Arena și VOYO! „Diavolii roșii”, calificare la pas în turul următor

Manchester United Erik ten Hag FA Cup Manchester City Wigan Athletic Anglia
Data publicarii: Luni 08 Ianuarie 2024, 22:07
Data actualizarii: Marti 09 Ianuarie 2024, 00:12

Wigan Athletic a capitulat cu 0-2, pe teren proporiu, în fața lui Manchester United în turul trei al FA Cup.

Wigan - Manchester United 0-2

FINAL

Min. 74: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes transformă cu ușurință lovitura de pedeapsă obținută tot de el în urma unui fault comis de Liam Shaw.

Min. 46: Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min. 22: GOOOL Manchester United! După un atac în viteză al oaspeților, Marcus Rashford îi pasează în careu lui Diogo Dalot, care șutează la colțul lung și îl învinge pe Sam Tickle.

Min. 14: Ocazie pentru Manchester United! Marcus Rashford primește o minge în marginea careului de 16 metri, pătrunde în careu, trece de doi adversari, apoi șutează periculos la colțul lung, însă mingea este respinsă în corner.

Min. 1: A început partida!

Wigan Athletic - Manchester United, meci din runda a treia din FA Cup, este transmis în direct de la ora 22:15 pe Pro Arena și VOYO.

Manchester United nu se regăsește în Premier League, unde băieții lui Erik ten Hag se află pe poziția a opta, la 14 puncte distanță de liderul Liverpool și la 9 puncte de locurile de Champions League.

Wigan, ajunsă acum tocmai în League One (divizia a treia din Insulă), are un sezon foarte slab: în campionat ocupă abia locul 18 (din 24 de echipe).

Manchester City - Huddersfield Town 5-0 a fost în direct pe Pro Arena și VOYO

Duminică, marea rivală a lui United, Manchester City, campioana en-titre și deținătoarea trofeelor Champions League și FA Cup, a trecut lejer în următorul tur al competiției după 5-0 cu Huddersfield Town, partidă de asemenea transmisă de Pro Arena și VOYO.

Accidentat la începutul sezonului, Kevin De Bruyne a revenit pe teren și a bifat astfel primele sale minute după ce a stat luni bune departe de teren.

Mijlocașul belgian a fost trimis în teren de Pep Guardiola în minutul 57, în locul lui Jack Grealish, în uralele publicului, care a început să îi cânte numele, și a reușit un assist superb la ultimul gol.