West Ham se califica in sferturile Cupei Ligii Angliei cu un gol in prelungiri

Data publicarii: Marti 30 Octombrie 2007, 21:50
Data actualizarii: Marti 30 Octombrie 2007, 21:50
COVENTRY 1-2 WEST HAM: VEZI GOLURILE

Meci superb in Cupa Angliei, transmis in direct pe Sport.ro. West Ham a reusit sa obtina calificarea in sferturile Cupei Angliei, dupa ce a invins-o in deplasare pe Coventry, cu 2-1.

Dupa 0-0 la pauza, echipele au intrat motivate pe teren in a doua repriza, iar Coventry spart gheata, dupa ce Tabb a marcat in minutul 68. Trei minute mai tarziu, Hall a reusit contra-performanta de a-si da un auto-gol, iar West Ham reintra in carti.

Cand meciul parea sa intre in prelungiri, West Ham a marcat decisiv, in minutul 94, prin Cole.

Maine la Sport.ro, Cupa Ligii Angliei revine in forta, cu meciul Sheffield United - Arsenal, de la 21:45.

Apoi pe www.sport.ro, vezi rezumatul meciului, cu cele mai tari faze realizate de adversara Stelei din Champions League.