Data publicarii: Joi 20 August 2009, 08:00
Data actualizarii: Joi 20 August 2009, 13:19

Liverpool a fost devastatoare acasa cu Stoke, unde a castigat primul meci din acest sezon de Premier League, cu 4-0.

Rezultate de ieri din Anglia:

Hull City 1 - 5 Tottenham Hotspur
Burnley 1 - 0 Manchester United
Birmingham City 1 - 0 Portsmouth
Liverpool 4 - 0 Stoke City

E din nou soare la Liverpool! Cormoranii veneau dupa o infrangere in Londra cu Tottenham, 1-2. In fata unui public superb, Liverpool a reusit sa faca un adevarat spectacol si sa invinga cu 4-0.

Primul gol al meciului a fost realizat de starul Torres inca din minutul 5. In minutul 45, Johnson, fundasul de 20 de milioane de euro al lui Liverpool a reusit un gol superb, dintr-o semifoarfeca din careu.

Golul de 3-0 a fost dat de Kuyt in minutul 78, pentru ca in minutul 90, Johnson sa centreze in bara o minge care a revenit pe fruntea lui N'Gog, acesta reusind sa duca scorul la 4-0 pentru trupa lui Benitez.

Pe langa prima victorie din acest sezon pentru Liverpool, esecul surprinzator al lui Manchester United cu Burnley face ca bucuria sa fie si mai completa pe Anfield Road.

Echipele de start:

Liverpool: Reina, Insua, Johnson, Ayala, Carragher, Mascherano, Lucas, Benayoun, Kuyt (Riera 82), Gerrard (Voronin 84), Torres (Ngog 84)

Stoke: Sorensen, Higginbotham, Shawcross, Faye, Wilkinson, Whelan, Whitehead (Pugh 69), Delap, Etherington, Beattie (Fuller 62), Cresswell (Lawrence 62)