Va mai aduceti aminte de el? Bucurie nebuna pentru Pato la primul gol pentru Chelsea! A debutat la peste doua luni de la transfer

Chelsea alexandre pato Anglia
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2016, 17:49
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2016, 17:53

Pato a revenit in prim plan! Fostul atacant al Milanului a debutat cu gol la Chelsea.

Ce bucurie pentru Pato! La mai bine de doua luni de la transferul sau la Chelsea, brazilianul a reusit sa debuteze si chiar sa marcheze.

Chelsea a castigat cu 4-0 meciul din depasare cu Aston Villa, in care Pato a marcat din penalty in minutul 45.

Pato s-a bucurat ca un copil la primul sau gol pentru Chelsea in Premier League.

Loftus-Cheek a deschis scorul pentru echipa lui Hiddink in minutul 26, pentru ca Pedro, fostul atacant al Barcelonei, sa reuseasca o dubla, in minutele 46 si 59.