VIDEO Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat noul patron al lui Chelsea, după ce echipa sa a fost egalată în minutul 90+7

Todd Boehly Chelsea patron chelsea Anglia
Data publicarii: Sambata 07 Mai 2022, 19:42
Data actualizarii: Sambata 07 Mai 2022, 19:47

Todd Boehly (46 de ani), noul patron al lui Chelsea, a fost prezent la meciul echipei de pe Stamford Bridge cu Wolvehtampton, încheiat cu scorul de 2-2.

Londonezii au condus cu 2-0, dar au fost egalați în ultimul minut de prelungiri, 90+7, spre nemulțumirea lui Todd Boehly, care a fost prezent în lojă. Imediat după golul egalizator al lui Wolves, marcat de Conor Coady, toate camerele au fost pe omul de afaceri.

Acesta a fost vizibil nemulțumit, iar imediat după fluierul de final și-a luat lucrurile și a plecat.

VIDEO - Reacția lui Todd Boehly după Chelsea - Wolves 2-2

Anunţat în ultimele zile drept favorit la preluarea grupării Chelsea, Boehly a investit deja în sport, de vreme ce deţine acţiuni la francizele Los Angeles Dodgers (MLB) şi Los Angeles Lakers (NBA), din Statele Unite.

Consorţiul condus de Todd Boehly a semnat vineri un acord pentru a cumpăra Chelsea pentru 4,68 miliarde de euro, potrivit The Telegraph.