VIDEO Teroare pe ”Old Trafford”: Manchester United a primit gol în minutul 1, apoi și-a dat și autogol prin Varane!

Manchester United Jadon Sancho Leeds United Marcus Rashford Raphael Varane Anglia
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2023, 08:45
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 08:48

Echipa lui Erik ten Hag a jucat acasă cu Leeds United, într-un meci restanță din etapa a opta din Premier League.

Manchester United a încheiat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Leeds United, într-o restanţă din etapa a 8-a din Premier League. Manchester a revenit de la 0-2.

Golul primit în minutul 1, acordat după consultarea VAR

Partida de pe Old Trafford a început prost pentru gazde, care au primit gol în chiar primul minut de joc.

Autor: Wilfried Gnonto, din pasa lui Bamford. Arbitrul a consultat sistemul VAR, apoi a acordat golul.

Adversara Leeds United, obligată să facă două schimbări în primele 23 de minute

Leeds a efectuat prima schimbare încă din minutul 8, din cauza unei accidentări a lui Luis Sinisterra, iar următoarea a venit în mintul 23, la o accidentare a lui Pascal Struijk.

Cu toate acestea, tot oaspeţii au schimbat tabela în minutul 48, când Raphael Varane a înscris în propria poartă, pentru 0-2.

Revenirea lui Manchester United, semnată de Rashford și Sancho

Din acel moment a început cursa pentru egalare, care a adus primul gol în minutul 62. Cap Marcus Rashford, din careu, la centrarea lui Diogo Dalot.

În minutul 70 a venit şi golul egalizator, reuşit de un jucător care intrase în minutul 59 – Jadon Sancho.

Manchester a continuat să atace, căutând o victorie, dar scorul a rămas egal şi echipa lui Erik ten Hag este pe locul 3, cu 43 de puncte, la două puncte de ocupanta locului secund , Manchester City.