SURPRIZA uriasa in Premier League! Manchester City a facut doar egal! Rezultatul care o face pe Liverpool favorita la titlu

Manchester City Liverpool Anglia
Data publicarii: Joi 17 Aprilie 2014, 09:27
Data actualizarii: Joi 17 Aprilie 2014, 23:36

► Dinamo 1-1 (3-6) Steaua. Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei retur!

Manchester City a reusit doar un egal, 2-2, in restanta cu echipa de pe ultimul loc din Premier League, Sunderland.

Manuel Pellegrini a recunoscut dupa meci ca jucatorii nu si-au revenit din punct de vedere mental dupa infrangerea cu Liverpool.

Fernandinho a deschis scorul inca din minutul 2, insa in repriza a doua, in doar 10 minute, Sunderland a reusit sa intoarca scorul prin atacantul Wickham. Nastri a egalat pentru City cu doua minute inainte de final.

Echipa lui Pellegrini este pe locul 3 in Premier League, cu 71 de puncte, cu 4 mai putin decat Chelsea si cu 6 mai putin decat Liverpool, dar mai au de jucat o restanta.

Liverpool devine astfel favorita la titlu in Premier League. Chiar daca are un meci direct cu Chelsea, cormoranii isi permit si un egal cu echipa lui Mourinho, in cazul in care castigat celelalte partide cu Norwich, Crystal Palace si Newcastle.

"Poate ca Liverpool si Chelsea sunt favorite in acest moment, insa noi ne vom lupta pana in ultimul moment", a spus Pellegrini dupa meci.