Mania lui Ferguson pentru TIKI TAKA: Manchester City 2-3 Manchester United! Nani aduce SUPERCUPA Angliei lui United in ultimul minut!

Anglia
Data publicarii: Duminica 07 August 2011, 18:35
Data actualizarii: Duminica 07 August 2011, 20:28

Manchester United a castigat Supercupa Angliei dupa ce a revenit, fiind condusa cu 2-0. Evolutia incredibila a lui Nani, pasele in stilul Barcelonei si gafa lui Kompany din ultimul minut au decis meciul. Pantilimon a fost cu ochii pe Joe Hart, care a luat trei goluri.

Min 90: Kompany greseste incredibill. Nani inscrie in ultimul minut pentru victoria incredibila a lui United! Ferguson a pus mana pe Supercupa Angliei!

In doar 10 minute, Smalling (52) si Nani (58) VEZI GOLUL!  au reusit sa inscrie iar United este din nou la egalitate.

Min 45: Dzeko inscrie pentru City! Vezi GOLUL!  Echipa lui Mancini conduce deja cu 2-0!

Min 38: Lescott inscrie pentru City! VEZI AICI GOLUL!

Min 15: Man United 58%, City 42% (Posesia)

Manchester City: Hart; Richards, Kompany, Lescott, Kolarov; Y Toure, De Jong, Milner; Balotelli, Dzeko, Silva

Manchester United: De Gea; Smalling, Ferdinand, Vidic, Evra; Nani, Carrick, Anderson, Young; Rooney, Welbeck.