Sange, spaima, calificare! Imagini unice in FA Cup. Mii de fani pe teren, tusierul a FUGIT de frica, un jucator a fost muscat

Aston Villa WBA Anglia
Data publicarii: Duminica 08 Martie 2015, 09:39
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2015, 10:10

Din FA Cup vin cateva dintre cele mai spectaculoase imagini ale inceputului de an in fotbal. Manchester United - Arsenal este luni LIVE la Sport.ro, de la 21:45.

Suporterii au invadat terenul spre finalul si dupa terminarea meciului Aston Villa - West Bromwich Albion, scor 2-0, din Cupa Angliei, iar unul dintre marcatori, Fabian Delph, a declarat ca a fost muscat de fani, informeaza BBC.

Potrivit sursei citate, arbitrul Anthony Taylor a fost nevoit sa intrerupa jocul in minutele de prelungire. Meciul s-a reluat dupa scurt timp, iar dupa fluierul final terenul a fost invadat din nou.

"Cineva mi-a luat banderola, altcineva gheata stanga. inteleg entuziasmul fanilor dupa un astfel de rezultat (...) Dar a fost periculos. Oamenii incercau sa ma sarute si ma muscau. A fost groaznic", a declarat Fabian Delph.

Aston Villa s-a calificat in semifinalele Cupei Angliei, dupa ce a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa West Bromwich Albion, in sferturile de finala ale competitiei.

Unul dintre cei mai speriati oameni de pe teren a fost unul dintre tusieri. Mirror din Anglia l-a declarat cel mai rapid arbitru din lume, dupa ce a bagat un sprint de zile mari, cand a vazut ca fanii au sarit gardurile - VIDEO AICI

Nu toata lumea s-a putut bucra pana la capat. Un suporter a fost ranit si a plecat plin de sange de la stadion. Imaginile socante sunt in galeria foto de la finalul articolului.