Providenta exista si lucreaza pentru Tevez! "DUSMANUL" lui Mancini a revenit senzational pe teren si a salvat-o pe City cu Chelsea! El decide titlul?

Carlos Tevez Manchester City Roberto Mancini Anglia
Data publicarii: Joi 22 Martie 2012, 09:56
Data actualizarii: Joi 22 Martie 2012, 09:58

City a revenit la un punct in spatele rivalilor de la Manchester United dupa victoria din meciul cu Chelsea. Tevez a fost erou la revenirea din exil.

Carlos Tevez a revenit dupa sapte luni pe teren si a salvat-o pe City in derby-ul cu Chelesea. Atacantul argentinian a intrat pe teren la 0-1 si a contribuit decisiv la rasturnarea de scor. Aguero a marcat din penalty in minutul 78 iar Nasri a marcat golul victoriei in minutul 86 din pasa superba a lui Tevez.

Mancini are in sfarsit motive de bucurie. Meciul decisiv pentru titlu se va juca pe Etihad in aprilie cu United iar Tevez ar putea fi omul decisiv pentru victorie.

"Carlos nu si-a revenit inca 100%, dar el stie fotbal si asta e foarte important. I-a dat o pasa incredibila lui Nasri. E clar ca avem nevoie de el", a declarat Roberto Mancini dupa meci.