Primul gol primit de Tottenham cu Chiriches pe teren! Romanul si-a pierdut adversarul, fanii lui Spurs l-au iertat imediat! Ce s-a intamplat dupa meci e incredibil: VIDEO

Vlad Chiriches Hull City Tottenham Anglia
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2013, 07:54
Data actualizarii: Joi 31 Octombrie 2013, 08:46

►Bate Cupa in direct la PRO TV: RAPID - PETROLUL, joi 20:30! Vezi AICI programul!

Tottenham s-a calificat greu in sferturile Cupei Ligii Angliei dupa 2-2 in timpul regulamentar si 8-7 la penalty-uri! Rezerva in acest meci, Vlad Chiriches a intrat pe teren la scorul de 1-1. Din pacate pentru fundasul roman, el este vinovat pentru reusita de 2-1 a lui Hull din prelungiri, faza la care l-a scapat din marcaj la un corner pe McShane.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Astfel, dupa 5 meciuri cu Chiriches pe teren in care Tottenham nu a luat gol, Spurs a fost la un pas de eliminare. Kane a reusit insa sa egaleze in min 108 si Tottenham s-a impus la penalty-uri. In urmatorul tur al Cupei Ligii, Tottenham o va intalni pe rivala din Londra, West Ham, cea care a invins-o recent chiar pe White Hart Lane cu 3-0.

In ciuda greselii de la gol, Vlad Chiriches a fost si de aceasta data ales omul meciului de catre fanii lui Tottenham! Dintre cei care au votat pe site-ul oficial, 52% l-au ales pe capitanul nationalei.