Mourinho si-a iesit din minti dupa ce a fost oprit cu propria tactica! Arbitrul l-a trimis in tribuna, United n-a putut sa marcheze dupa un numar record de suturi!

Manchester United Jose Mourinho Anglia
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2016, 19:27
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2016, 19:38

Imperiul contraataca! Manchester City - Barcelona, marti, 1 noiembrie, 21:45, in direct la PRO TV!

Manchester United n-a mai castigat in prima liga engleza de 4 partide. Ultima victorie a venit in fata campioanei Leicester, 4-1, in urma cu mai bine de o luna!

Burnley, echipa care le-a invins in acest sezon pe Liverpool si Everton, a reusit sa o frustreze si pe Manchester United pe Old Trafford - s-a terminat 0-0 dupa un meci in care jucatorii lui Manchester United a trimis 37 de suturi spre poarta lui Heaton! In plus, United a avut si 19 cornere.

Jose Mourinho a fost trimis in tribune pe finalul meciului pentru proteste la pauza - el i-a reprosat arbitrului Mark Clattenburg ca nu a acordat penalty dupa o intrare a lui John Flanagan la Matteo Darmian cu putin timp inainte de pauza. Clattenburg l-a enervat si dupa pauza pe Mourinho cand l-a eliminat pe Ander Herrera pentru 2 cartonase galbene.