Manchester City e aproape campioana! Liverpool a fost egalata de la 3-0 in 6 minute! Crystal Palace 3-3 Liverpool

Anglia
Data publicarii: Luni 05 Mai 2014, 22:02
Data actualizarii: Marti 06 Mai 2014, 00:30

Meci incredibil in Premier League. Seara trista fanii lui Liverpool! Echipa lor are sanse foarte mici la titlu

Manchester City este aproape sigura de titlul de campioana in Premier League dupa ce Liverpool a fost egalata dramatic in ultimele zece minute in meciul cu Crystal Palace.

Joe Allen a marcat primul sau gol la Liverpool, dupa ce a deschis scorul cu o lovitura de cap. Imediat dupa pauza, Suarez si Sturridge au inscris in doar 10 minute si fanii lui Liverpool se simteau tot mai aproape de titlu. Ultimele zece minute au fost aproape fatale pentru echipa lui Rodgers.

Delaney si Gayle de doua ori l-au adus pe Suarez in culmea disperarii. Uruguayanul a ramas plangand pe teren. S-a terminat 3-3, iar fanii lui Liverpool din toata lumea plang in aceasta seara.