Hull ajunge in sferturile Cupei Angliei cu un gol FANTOMA!

Data publicarii: Vineri 27 Februarie 2009, 12:15
Data actualizarii: Vineri 27 Februarie 2009, 12:33
Echipa Hull City s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Angliei, dupa ce a invins, cu scorul de 2-1, formatia Sheffield United, intr-un meci rejucat!

Golurile celor de la Hull City au fost marcate de Naughton (23-autogol) si Halmosi (55), in timp ce pentru Sheffield a punctat Sharp (32). Meciul a fost o rejucare, dupa ce in prima intalnire cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 1-1.

Kevin Blackwell, managerul celor de la Sheffield nu a parut suparat de autogolul marcat de omul sau Naughton, in schimb a sarit ca ars cand arbitrul Peter Walton a validat golul lui Halmosi desi mingea nu a trecut in intregime de linia portii!

In sferturile, Hull va intalni invingatoarea meciului dintre Arsenal si Burnley.