HALUCINANT! United a fost batuta RAU dupa ce a condus cu 2-0 si cu 3-1! Omul DECISIV la cinci reusite ale lui Leicester! VIDEO

Anglia
Data publicarii: Duminica 21 Septembrie 2014, 17:36
Data actualizarii: Duminica 21 Septembrie 2014, 17:49

United este la pamant dupa un meci incredibil in care a fost distrusa de un singur om de la Leicester.

Gol, doua pase de gol si doua penalty-uri scoase. In total a contribuit la toate cele cinci goluri ale lui Leicester in partida cu United - performantele pe care le-a reusit Jamie Vardy.

EROUL UNUI FILM INCREDIBIL

Van Persie si Di Maria au marcat in min. 13 si in min. 16. Ulloa a marcat pentru Leicester, dupa doar 60 de secunde, din pasa lui Vardy.

Apoi, dupa pauza, a venit si reusita lui Herrera, in min 53, astfel ca United conducea deja cu 3-1. In min 61, acelasi Vardy scoate un penalty, apoi Nugent marcheaza si face 3-2.

Dupa alte doua minute, Esteban Cambiasso inscrie si el, tot din pasa lui Vardy si se face 3-3.

Spre final de partida, in min. 79, acelasi Vardy reuseste sa si marcheze, un gol cu care isi duce echipa in avantaj! Era 4-3, dupa ce Leicester a marcat trei goluri in 17 minute!

Blackett este eliminat de la United in min 83, se da penalty, provocat tot de acelasi Vardy, apoi Ulloa reuseste dubla si stabileste scorul FINAL: Leicester City 5-3 Manchester United.

AICI VIDEO REZUMAT DE LA LEICESTER 5-3 UNITED