GOLUL FANTOMA dupa care robotii sunt chemati in fotbal! Meci TERIBIL in Anglia! 7 goluri in 35 de minute! Reading 3-4 Man United

Robin van Persie man united reading Anglia
Data publicarii: Sambata 01 Decembrie 2012, 22:10
Data actualizarii: Sambata 01 Decembrie 2012, 22:07

A fost nebunie totala pe stadionul lui Reading! Niciun fan nu-si va arunca biletul dupa meciul asta! Orice amintire de la o asemenea partida merita valorificata.

Reading - United s-a terminat 3-4. Gazdele au condus de doua ori, cu 1-0 si 3-2, dar milionarii lui Ferguson au intors de fiecare data si au luat toate punctele. Toate cele 7 goluri s-au marcat in primele 35 de minute! Toate cele 7 validate de arbitri! Asta pentru ca Van Persie a inscris un gol clar in minutul 42, insa arbitrii n-au vazut ca mingea a depasit linia si au lasat jocul sa continue! Van Persie putea sa-si mai treaca cel putin inca un gol in CV-ul zilei, dar a ratat cu poarta goala in minutul 67.

Man United e prima in Anglia dupa 15 etape, cu 36 de puncte, 3 peste City, care n-a facut decat egal acasa cu Everton (1-1), si 10 in fata lui Chelsea.