Ferguson muta GENIAL si scoate un punct pe Anfield: Liverpool 1-1 Manchester United! Gerrard, gol superb din lovitura libera! Vezi rezumatul!

Liverpool Manchester United Anglia
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2011, 16:39
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2011, 18:02

Inspiratia lui Ferguson i-a adus lui Manchester United un punct pretios pe Anfield. Jucatorii introdusi in repriza a doua - Rooney, Nani si Hernandez au reusit sa schimbe complet jocul. Chiar si asa, Liverpool putea castiga derby-ul, insa Henderson a ratat incredibil in prelungiri

Liverpool: Reina, Kelly, Carragher, Skrtel, Jose Enrique, Kuyt, Lucas, Adam, Downing, Gerrard, Suarez.
Rezerve: Doni, Agger, Carroll, Henderson, Spearing, Bellamy, Robinson.

Manchester United: De Gea, Smalling, Ferdinand, Evans, Evra, Young, Jones, Fletcher, Park, Giggs, Welbeck.
Rezerve: Lindegaard, Anderson, Rooney, Hernandez, Carrick, Nani, Valencia.

FAZELE MECIULUI

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

'90: FINAL!

'91: Henderson reia cu capul din 6 metri, putin peste poarta

'90: Henderson suteaza de la 30 de metri, mingea este respinsa cu dificultate de De Gea

'81: GOOOL UNITED - eroare de marcaj a lui Skrtel la o lovitura de colt a oaspetilor; Hernandez inscrie din 5 metri

'77: Hernandez este introdus in locul lui Phil Jones

'69: Rooney si Nani ii inlocuiesc pe Park si Ashley Young

'67: GOOOL LIVERPOOL - Gerrard executa perfect lovitura libera

'65: Adam obtine foarte usor o lovitura libera la 18 metri de poarta lui De Gea, dupa un duel cu Rio Ferdinand

'47: Young executa lovitura libera, mingea este respinsa cu dificultate de Reina

'46: Ashley Young este faultat la 20 de metri de poarta lui Reina. Lovitura libera pentru Manchester United

'45: PAUZA. O prima repriza echilibrata, cu un usor avantaj pentru Liverpool, care a reusit sa isi creeze cateva ocazii bune de a marca. Luis Suarez este in forma si a aratat ca poate profita de orice eroare a defensivei lui United. Rio Ferdinand a fost depasit in mai multe randuri destul de usor de atacantul uruguayan.

'43: ... Galben pentru Ashley Young

'41: Ferguson il trimite la incalzire pe Rooney, moment in care tribunele de pe Anfield iau foc. Rooney este huiduit de tot stadionul

'40: Park Ji-Sung suteaza de la marginea careului, mingea trece pe langa poarta lui Reina

'39: Ferdinand intervine foarte bine si opreste incursiunea lui Skrtel.

'38: Presiunea asupra careului lui United este tot mai mare; Suarez primeste din nou intr-o pozitie buna, dar preia cu mana si arbitrul opreste jocul;

'35: Apararea lui United este din nou depasita usor; Suarez trece de Smalling si ramane singur cu De Gea, insa sutul sau este slab;

'28: Suarez trece usor de Rio Ferdinand, incearca o centrare in fata portii, insa mingea este deviata in corner

'27: ... Lucas este avertizat

'25: Suarez incearca sa il surprinda pe De Gea cu un sut de la 40 de metri, mingea nu prinde insa spatiul portii

'16: Evra centreaza de pe partea stanga, Jones reia cu capul din 8 metri, mingea trece putin pe langa poarta

'14: Ashley Young executa periculos o lovitura libera de pe partea stanga, Reina este atent si retine

'10: Gerrard centreaza in fata portii, Evra intervine spectaculos si rezolva faza

'8: Welbeck suteaza slab de la 16 metri, mingea nu ii poate pune probleme lui Reina

'3: Gerrard accelereaza pe partea dreapta, dar este blocat excelent de Evra in momentul centrarii

'1: A inceput derby-ul de pe Anfield