villarreal - liverpool Liverpool Villarreal Anglia
Data publicarii: Marti 03 Mai 2022, 23:12
Data actualizarii: Marti 03 Mai 2022, 23:16

Cei de la Villarreal au cerut un penalty în prima repriză a meciului cu Liverpool.

Meciul dintre Villarreal și Liverpool a oferit o fază controversată în minutul 37, la un duel între Giovani Lo Celso și Alisson.

Mijlocașul ”Submarinului galben” a căzut în careu în urma unui duel cu portarul brazilian al lui Liverpool. Acesta a atins mingea, dar s-a lovit de adversarul său, motiv pentru care spaniolii au cerut acordarea unei lovituri de la 11 metri.

Centralul Danny Makkelie a oprit jocul preț de aproximativ un minut, timp în care a așteptat verdictul celor din camera VAR, după care a decis ca jocul să fie reluat cu un aut.

Ibericii au marcat golul de 2-0 în minutul 40, prin Francis Coquelin. Dacă jocul se va termina cu acest scor, vor fi prelungiri pentru stabilirea finalistei de Champions League.