VIDEO EXCLUSIV FA Cup | Spectacol la PRO ARENA și VOYO! S-au marcat 13 goluri în trei meciuri: echipele calificate

FA Cup Chelsea - Preston Stoke City - Brighton Sunderland - Newcastle Voyo Anglia
Data publicarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 21:38
Data actualizarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 21:37

Cupa Angliei se vede doar la Pro Arena & VOYO.

Chelsea - Preston 4-0

Minutul 88 - GOOOL Chelsea! Enzo Fernandez marchează pentru gazde. Golul este anulat pentru offside, însă după analiza VAR, reușita este validată.

Minutul 69 - GOOOL Chelsea! Raheem Sterling a înscris din lovitură liberă, perfect executată, de la marginea careului.

• Mauricio Pochettino

Minutul 66 - GOOOL Chelsea! Thiago Silva preia cu capul mingea venită dintr-o centrare din corner, de la Cole Palmer.

Minutul 58 - GOOOL Chelsea! Malo Gusto centrează în interiorul careului, de unde Armando Broja trimite mingea cu capul, în partea dreaptă a porţii.

A început partida!

Stoke City - Brighton 2-4

Minutul 80 - GOOOL Brighton! Jan Paul van Hecke îi pasează lui Joao Pedro, care marchează în urma unui șut din interiorul careului.

Minutul 71 - GOOOL Brighton! Pascal Gross centrează în interiorul careului, iar Joao Pedro reia cu capul și o aduce pe Brighton în avantaj.

Minutul 63 - GOOOL Stoke City! Gazdele restabilesc egalitatea prin Lewis Baker, care transformă un penalty.

Minutul 52 - GOOOL Brighton! Pascal Gross centrează în interiorul careului, de unde Lewis Dunk reia cu capul, direct în poarta adversă.

Minutul 45+6 - GOOOL Brighton! Pervis Estupinan marchează în urma unui șut spectaculos, de la distanță.

Minutul 16 - GOOOL Stoke City! Jan Paul van Hecke a încercat să intercepteze o pasă ofensivă, însă a băgat mingea în propria poartă.

A început partida! Meciul se vede pe PRO ARENA și VOYO.

Sunderland - Newcastle 0-3

Minutul 90 - GOOOL Newcastle! Dublă pentru Alexander Isak, care îl învinge pe portarul advers cu un șut în stânga porții.

Minutul 46 - GOOOL Newcastle! Alexander Isak a marcat după o gafă de proporții în defensiva lui Sunderland.

Min. 46: Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min. 35: GOOOL Newcastle! Daniel Ballard a încercat să respingă un balon, însă a lovit defectuos și a trimis mingea în proprie poartă.

Min. 3: Ocazie pentru Newcastle! Anthony Patterson a reușit o intervenție salvatoare! Sean Longstaff încearcă să trimită mingea cu capul pe poartă după o centrare cu efect, însă  mingea s-a oprit în mănuşile portarului lui Sunderland.

Min. 1: A început partida!

FA Cup, cea mai veche competiție din lume, se vede la Pro Arena & VOYO sâmbătă. Englezii au înființat competiția în 1871, în urmă cu 153 de ani. Cea mai de succes echipă din Cupa Angliei e Arsenal, cu 14 trofee obținute de-a lungul anilor.

FA Cup | Sunderland - Newcastle, Stoke City - Brighton și Chelsea - Preston sunt LIVE pe Pro Arena & VOYO! Programul complet

Show-ul din Cupa Angliei începe sâmbătă de la ora 14:45, cu meciul dintre Sunderland AFC și Newcastle United. De la ora 17:00, Stoke City o va înfrunta pe Brighton & Hove Albion, iar de la 19:30, Chelsea va primi vizita lui Preston North End pe ”Stamford Bridge”.

Duminică, Manchester City se va duela cu Huddersfield pe ”Etihad”, de la ora 16:00, iar pe seară se va desfășura capul de afiș al acestei runde din Cupa Angliei de la ora 18:30, Arsenal - Liverpool.

• Show-ul de pe Pro Arena și VOYO se va încheia luni, de la ora 22:15, cu meciul dintre Wigan și Manchester United

Tot pe Pro Arena și VOYO au fost și confruntările dintre Crystal Palace și Everton, meci încheiat 0-0, și Tottenham - Burnley, care s-a terminat 1-0, grație reușitei lui Pedro Porro din minutul 78 al partidei.