Cormoranii au maturat Sunderland pe Stadionul Luminii

Data publicarii: Sambata 25 August 2007, 17:44
Data actualizarii: Sambata 25 August 2007, 17:44
VEZI GOLUL REUSIT DE VORONIN: SUNDERLAND 0-2 LIVERPOOL

Liverpool s-a dovedit o piedica prea mare pentru nou promovatii de la Sunderland. Cormoranii au pus capat viselor celor de la Sunderland de a produce surpriza pe teren propriu, invingand "pisicile negre" cu 2-0 prin golurile lui Sissoko din minutul 37 si Voronin din minutul 87. Liverpool a dominat clar meciul, desi nu au avut mari ocazii de gol in primele minute.

Sunderland putea deschide scorul in minutul 24 insa Stoke a fost blocat in momentul sutului de portarul Reina. la numai cateva minute, inlocuitorul lui Steven Gerrard, Momu Sissoko a deschis scorul printr-un sut senzational din afara careului lui Gordon. In ultimele minute ale meciului Voronin a marcat primul sau gol in Premier League dupa un contraatac superb al cormoranilor. Sunderland a inregistrat a doua infrangere, in timp ce Liverpool si-a acontat cele 3 puncte.