"Chiriches a marcat? Lumea a luat-o razna!" GOL Chiriches in meciul inceputului de an. Aroganta incredibila dupa ce a inscris

Vlad Chiriches Tottenham Anglia
Data publicarii: Miercuri 14 Ianuarie 2015, 23:17
Data actualizarii: Joi 15 Ianuarie 2015, 00:00

Vlad Chiriches a reusit sa marcheze primul sau gol in 2015. A facut-o intr-un meci incredibil. "Cine e el sa faca asta?", a fost reacti nervoasa a unui fan dupa ce a vazut cum s-a bucurat Chiriches la gol.

In FA Cup, Tottenham a fost condusa inca din minutul 8 de Burnley, insa a reusit sa revina mai spectaculos ca niciodata. Paulinho, in minutul 10, Capoue, in minutul 45, Chiriches, in minutul 49 si Rose in minutul 52 au dus scorul la 4-2 pentru Tottenham.

Vedeti golul lui Vlad Chiriches in meciul nebun dintre Tottenham si Burnley, 4-2 in acest moment: VIDEO AICI

"Super Vlaaad Chiricheeeees", scriu fanii englezi pe Twitter dupa ce fundasul roman a marcat pentru Tottenham.

Un alt fan povesteste cat de nebun este acest meci: "Ma duc sa-mi fac o baie la 2-1, ma intorc si aflu ca e 4-2 si Chiriches a marcat? Lumea a luat-o razna!"

Imediat dupa ce a marcat, Chiriches s-a dus catre fani si si-a pus mana la ureche, reprosandu-le apostrofarile din ultimele meciuri.

Un suporter a fost deranjat de gestul lui Chiriches: "Cine e el sa faca asta?"